NIEINWESTYCYJNE PROGRAMY WSPARCIA PROJEKTÓW SPORTOWYCH, NIEINWESTYCYJNE PROGRAMY WSPARCIA PROJEKTÓW TRANSPORTOWYCH, OCHRONA ŚRODOWISKA, POZOSTAŁE PROGRAMY PROEKOLOGICZNE, PROMOCJA TURYSTYKI, SPORT, TRANSPORT, TURYSTYKA

Gmina przyjazna rowerzystom

TRANSPORT ROWEROWY
Celem konkursu jest zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą rowerową infrastrukturę, inicjują lub wspierają organizowanie rowerowych imprez a także wydają rowerowe mapy i przewodniki.

Rodzaj wsparcia: NAGRODA HONOROWA
NAGRODA RZECZOWA
Partner zagraniczny: NIE
Składanie wniosków przez internet: TAK
Kto może złożyć wniosek ?  
1. Turyści – Kolarze.
2. Gminy zgłoszone przez Turystów – Kolarzy.
Na co można uzyskać wsparcie ?  
Konkurs promuje gminy, które dbają o bezpieczeństwo rowerzystów, wspierają akcje „Bądź bezpieczny na rowerze”, zachęcają do jazdy w kaskach i kamizelkach odblaskowych, a także do znakowania rowerów.
Konkurs ma za zadanie wspierać i nagradzać działania związane z:
1. Inwestycjami w infrastrukturę turystyczną, tzn.: szlaki, ścieżki i drogi rowerowe, wypożyczalnie rowerów, stojaki dla rowerów w miejscach użyteczności publicznej (dworce PKP, PKS, urzędy, parki itd. miejsca noclegowe, postojowe, itp.).
2. Promocją w postaci wydanych map, przewodników, informacji na stronach gminy i innych portalach.
3. Popularyzacją turystyki rowerowej poprzez organizację cyklicznych imprez dla miłośników dwóch kółek.
4. Wskazaniem konkretnych działań na rzecz mieszkańców i turystów związanych z propagowaniem bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym rowerzystów (np. kamizelki odblaskowe, oświetlenie, znakowanie, jazda w kaskach).
Opis:  
Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.
Cel: zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą rowerową infrastrukturę, inicjują lub wspierają organizowanie rowerowych imprez, wydają rowerowe mapy i przewodniki.
Kategorie konkursowe:
– gmina do 10.000 mieszkańców,
– gmina do 20.000 mieszkańców,
– gmina do 40.000 mieszkańców,
– gmina do 100.000 mieszkańców,
– gmina powyżej 100.000 mieszkańców.
Laureaci zostaną uhonorowani certyfikatami, które zostaną wręczone w trakcie Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike-Expo w Kielcach.
Termin składania wniosków:
18 sierpnia 2020 (przesyłanie kart potwierdzających przez zgłoszone gminy)
Źródło / Więcej informacji:  
http://www.narowerze.pttk.pl/GPR_2020
Kontakt:  
poczta@narowerze.pttk.pl

Ważne TRANSPORT ROWEROWY
Wnioskowanie przez internet
  • Tak
Partner zagraniczny
  • Nie
Wnioskodawca
  • Osoba fizyczna
  • Gmina, powiat
Rodzaj wsparcia
  • nagroda

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}