AKTUALNE TEMATY

Ruszyła V edycja programu grantowego „Decydujesz, Pomagamy”

10 października 2018, 12:05.

Fundacja Tesco ogłosiła V edycję programu grantowego skierowanego do społeczności lokalnych.

Już od 8 października 2018 roku lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające życie w ich lokalnym otoczeniu. Program jest otwarty na każdego. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności, może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.
Pomysły można zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie www.tesco.pl/pomagamy do 18 listopada.
Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce, każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania zwycięży. O tym, czy grant będzie wynosił 5000, 3000 czy 1000 złotych  zdecydują mieszkańcy, głosując w swoim sklepie Tesco.
W każdym z mikroregionów do zdobycia będą trzy granty w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych na realizację działań społecznych.
W ciągu czterech dotychczasowych edycji programu „Decydujesz, pomagamy” klienci Tesco w Polsce wrzucili do urn ponad 21 mln żetonów, wybierając tym samym najciekawsze projekty społeczne. W ten sposób Tesco wsparło 815 projektów, przekazując na ich realizację ponad 3 mln złotych.
Nie macie pomysłu na projekt? Zajrzyjcie na stronę www.tesco.pl/pomagamy i zobaczcie jakie działania zostały już wprowadzone w życie  w Waszym regionie. Zainspirujcie się do działania!
Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy
Opis w naszej bazie programów oraz kalendarium składania wniosków:
https://granty.pl/1043/
https://granty.pl/kalendarz/decydujesz-pomagamy/

Źródło/Fot.: Fundacja Tesco.