AKTUALNE TEMATY

15 tysięcy euro na instalację hotspotów w gminach – bardzo krótki nabór wniosków

Komisja Europejska ogłosiła termin kolejnego naboru wniosków w ramach programu WiFi4EU przewidującego dotacje dla gmin na zakup sprzętu do hotspotów i jego instalację. Ogłoszony nabór jest bardzo krótki – rozpoczyna się 19 września o godz. 13.00 i będzie trwał do 20 września 2019 r. do godz. 17.00. Budżet naboru to 26.700.000 euro.
W ramach niniejszej rundy programu zostanie rozdysponowanych 1780 dotacji po 15.000 euro.
Ogłoszony konkurs jest pierwszym tegorocznym naborem wniosków w ramach programu.
W ramach programu możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego na zakup i instalację sprzętu niezbędnego do instalacji hotspotów Wi-Fi w przestrzeni publicznej, w tym w miejscach takich jak biblioteki, muzea, parki czy place. Późniejsze koszty utrzymania sieci są pokrywane przez gminy.
Korzystanie z sieci sfinansowanych w ramach inicjatywy ma być bezpłatne, nie może być poprzedzone reklamami oraz wiązać się z koniecznością udostępniania danych osobowych do celów komercyjnych.
Środki finansowe są przyznawane wyłącznie sieciom, które nie powielają w tej samej przestrzeni publicznej istniejących bezpłatnych prywatnych lub publicznych ofert takiej samej jakości.
Przyznawanie dotacji odbywa się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”, dlatego też tak ważne jest jak najszybsze przesłanie zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej programu.
Opis w bazie programów
Opis programu w kalendarium składania wniosków
Strona internetowa programu

Źródło: ec.europa.eu

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}