AKTUALNE TEMATY

Otwarte Strefy Aktywności – edycja 2019. Dzisiaj rusza nabór wniosków!

Rusza nabór wniosków do Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019. Tegoroczny budżet wynosi 48 mln zł. Dokumenty można składać w terminie 11 lutego – 1 marca br.
Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.
W ramach edycji 2018 podpisano umowy dotacyjne na budowę blisko 1500 Otwartych Stref Aktywności w całym kraju. Z badań przeprowadzonych przez MSiT wynika, że tego typu strefy są wśród mieszkańców Polski w czołówce najbardziej pożądanych obiektów w najbliższej okolicy.
W ramach Programu wsparciem zostaną objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w dwóch wariantach realizacyjnych:
Wariant podstawowy:
Siłownia plenerowa,
– Strefa relaksu.
Wariant rozszerzony:
Siłownia plenerowa,
– Strefa relaksu,
– Sprawnościowy plac zabaw wraz z ogrodzeniem.
Szczegółowe informacje dot. Programu znajdują się na stronie:
https://msit.gov.pl/pl/infrastruktura/fundusz-rozwoju-kultury/program-otwartych-stref/8010,Program-rozwoju-malej-infrastruktury-sportowo-rekreacyjnej-o-charakterze-wielopo.htm

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSIT), https://www.gov.pl/web/sport-turystyka. Komunikat z dnia 11.02.2019. Publikacja na podstawie licencji CC BY 3.0 PL.