AKTUALNE TEMATY

Meet and Code 2019: Granty dla NGO!

Ruszyła trzecia edycja Meet and Code! Organizatorzy programu po raz kolejny wspólnie z organizacjami pozarządowymi będą przygotowywać dzieci i młodzież na cyfrowe wyzwania. Do 8.09.2019 zgłoś pomysł na wydarzenie promujące kodowanie, które odbędzie się w czasie Europejskiego Tygodnia Kodowania (5 – 20 października 2019 roku) i zdobądź grant na jego organizację!
Hackathony, kursy robotyki, wycieczki w kosmos i spotkania ze sztuczną inteligencją  – to przykłady wydarzeń, na których przygotowanie organizacje pozarządowe mogą otrzymać granty w wysokości 400 euro! Organizatorzy zachęcają do współpracy z lokalnymi klubami młodzieżowymi, rodzicami, nauczycielami czy bibliotekami. Wspólnie możecie wymyślić wydarzenie i pokazać dzieciakom oraz młodzieży lepszą stronę nowych technologii!
Zarejestruj swoją organizację i zgłoś wydarzenie
Reprezentujesz organizację pozarządową i chciałbyś/chciałabyś zorganizować wydarzenie promujące kodowanie dla osób w wieku 8 – 24 lata? Może być to warsztat, hakaton lub inne wydarzenie – nie ma żadnych ograniczeń! A może masz już gotowy pomysł? Jeśli tak, to już teraz istnieje możliwość zarejestrowania! Potrzebny do tego jest aktualny odpis z KRS.
Po utworzeniu konta organizacji, będziesz mógł/mogła przesłać swój pomysł na wydarzenie. Każde przesłane zgłoszenie zostanie ocenione zgodnie z przyjętymi kryteriami, a o decyzji organizacja poinformowana zostanie drogą mailową.
Rejestracja i zgłaszanie pomysłów: 3 czerwca – 8 września 2019 r.
Pomysły zgłaszać można tylko poprzez stronę: www.meet-and-code.org 
Na każde wydarzenie, które zostanie zaakceptowane, organizacja otrzyma grant w wysokości 400 euro. Pomysły na wydarzenia mogą być zgłaszane tylko przez organizacje pozarządowe zarejestrowane w KRS i powinny być skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 24 lat.
Wydarzenia mają na celu z jednej strony wprowadzić uczestników danej grupy wiekowej w świat technologii i programowania, a z drugiej pokazać, w jaki sposób za pomocą porgramowania można kreować świat.
Sprawdź, jakie są warunki aplikowania o grant w ramach Meet and Code oraz kryteria wyboru zgłoszonych pomysłów.
Meet and Code Award
W tym roku organizatorzy Meet and Code znów poszukują najbardziej kreatywnych pomysłów na wydarzenia oraz najbardziej oryginalnych realizacji spotkań z kodowaniem zorganizowanych w trzech głównych kategoriach: Girls do IT!, Community, Diversity, Code for the Planet oraz Public Choice Award.
Więcej informacji na temat konkursu: https://meet-and-code.org/pl/pl/award2019.
Kto stoi za Meet and Code ?
Inicjatywę realizuje niemiecka organizacja pozarządowa Haus des Stiftens gGmbH prowadząca portal technologiczny Stifter-helfen oraz partnerzy sieci TechSoup Europe w poszczególnych krajach.
Szczegóły : www.meet-and-code.org
Kontakt:
Anna Lenartowicz
Fundacja TechSoup
poland@meet-and-code.org

Źródło: techsoup.pl. CC-BY-4.0.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}