AKTUALNE TEMATY

Pilotażowa edycja Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich

Obraz RoboMichalec z Pixabay
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka ogłosili start pilotażowej edycji Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich.
– Rozpoczynamy program budowy zadaszeń boisk piłkarskich, bo musimy wyrównywać szanse dla naszych młodych sportowców z ich rówieśnikami z innych krajów – podkreślił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
– Lata 2016-19 to potężne inwestycje w infrastrukturę sportową. Łącznie dofinansujemy ponad 6000 obiektów, przeznaczając na ten cel ok. 2,3 mld zł. Wsparliśmy już między innymi budowę blisko 3000 Otwartych Stref Aktywności oraz budowę bądź modernizację ponad 60 krytych pływalni, blisko 540 hal sportowych i przyszkolnych sal gimnastycznych, prawie 520 obiektów lekkoatletycznych w tym 117 stadionów, 384 boisk piłkarskich i blisko 750 wielofunkcyjnych. Dziś ruszamy z kolejnym ważnym projektem – zadaszeń boisk piłkarskich – zaznaczył minister Witold Bańka.
Celem programu jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego, a co za tym idzie – wyeliminowanie problemów z dostępnością do infrastruktury piłkarskiej w sezonie jesienno-zimowym. Program jest elementem realizacji szerszej rządowej strategii rozwoju piłki nożnej w Polsce. W jego ramach tworzona jest podstawa dla wszelkich innych działań – infrastruktura.
Pilotażowa edycja tego programu to pierwsze takie przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim, która inicjuje oraz wspiera inwestycje w zakresie zadaszeń boisk piłkarskich, a tym samym wpisuje się w rządową strategię rozwoju piłki nożnej w Polsce.
Program będzie finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Minister sportu i turystyki Witold Bańka poinformował, że nabór wniosków do programu ruszy pod koniec października bieżącego roku. Już w listopadzie tego roku zostaną zawarte pierwsze umowy o dofinansowanie z podmiotami zakwalifikowanymi do programu i ruszą prace budowlane.
“Wspieramy sport, wspieramy piłkę nożną, żebyśmy radowali kibiców na meczach narodowych i klubowych. Jestem przekonany, że z naszym programem promocji młodych talentów, ten dawny blask piłki nożnej odzyskamy i tego życzę wszystkim Polakom” –  powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Program stanowi odpowiedź na stwierdzony deficyt obiektów tego typu i jest pierwszym przedsięwzięciem o charakterze ogólnopolskim, inicjującym oraz wspierającym inwestycje w zakresie zadaszeń boisk piłkarskich. Poprzez korzystne warunki dofinansowania, przedsięwzięcie ma zmobilizować kluby sportowe do realizacji tak ważnych dla polskiej piłki nożnej obiektów. Dofinansowanie inwestycji będzie mogło wynieść do 50% jej kosztów kwalifikowanych.
Warianty realizacji inwestycji w ramach programu:
Dofinansowane zostaną zadania inwestycyjne w dwóch wariantach:
1. Zadaszenie istniejącego boiska piłkarskiego o nawierzchni syntetycznej (powstawać będzie samo zadaszenie).
2. Budowa nowego boiska piłkarskiego o nawierzchni syntetycznej wraz z zadaszeniem.
Wysokość dofinansowania:
– szacunkowy koszt I wariantu, to kwota rzędu 2 – 2,5 mln zł, natomiast II wariantu 5 – 6 mln zł,
– proponowana wysokość dofinansowania, to 50% kosztów kwalifikowanych zadania.

Źródło: premier.gov.pl, msit.gov.pl.

Zapisując się na bezpłatny newsletter:
- akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych znajdujące się w "Polityce prywatności" portalu granty.pl;
- zgadzasz się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych od administratora serwisu będącego jednocześnie administratorem Twoich danych osobowych – Opolskiej Fundacji Inicjatyw Międzynarodowych.
Twoja zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres info@granty.pl.

{"popup_goal":"email-lists","popup_type":"popup-modal","gen_btn_text":"Zapisz na newsletter","fullscreen_popup":"0","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"7","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"newsletter granty.pl","email_heading":"Subskrypcja newslettera granty.pl","thank_you_msg":"Dzi\u0119kujemy za subskrypcj\u0119 newslettera granty.pl !\r\nInformacja o subskrypcji zosta\u0142a wys\u0142ana na podany adres email.\r\n\r\n ","email_message":"Dzie\u0144 dobry,\r\nDzi\u0119kujemy za subskrypcj\u0119 newslettera granty.pl !\r\n\r\nTw\u00f3j adres email jest przechowywany w naszej bazie danych za Twoj\u0105 zgod\u0105.\r\nAby uzyska\u0107 informacje o udost\u0119pnianiu i zmianach danych skontaktuj si\u0119 z administratorem naszego serwisu.\r\nZasady korzystania z newslettera zosta\u0142y okre\u015blone w \u201ePolityce prywatno\u015bci\u201d.\r\nKa\u017cdy subskrybent newslettera portalu granty.pl ma prawo w dowolnym momencie zmieni\u0107 lub usun\u0105\u0107 sw\u00f3j adres e-mail z naszej bazy.\r\nW celu usuni\u0119cia adresu email z naszej bazy nale\u017cy wys\u0142a\u0107 wiadomo\u015b\u0107 o tre\u015bci \u201erezygnacja\u201d na adres info@granty.pl lub\u00a0 info@ofim.pl","popup_ID":22110}

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}