AKTUALNE TEMATY

Wyniki programu „Były sobie pieniądze…”

Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego ogłosiła wyniki naboru wniosków w ramach programu „Były sobie pieniądze…”. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy finansowej oraz wprowadzenie dzieci w podstawy finansów tak, aby potrafiły lepiej funkcjonować w nowoczesnym społeczeństwie.
Program jest przeznaczony dla dzieci w wieku 3-6 oraz 7-9 lat.
Zgłoszenia w ramach programu mogły zgłaszać szkoły i przedszkola państwowe z gmin do 100.000 mieszkańców.
Cel programu jest realizowany poprzez przeprowadzenie autorskich lekcji o finansach dla dzieci i młodzieży w określonych grupach wiekowych, których tematyka związana jest z zakresem znajomości m.in. podstaw ekonomii, zarządzania finansami osobistymi, roli i funkcji banków ale również umiejętności krytycznego myślenia i zastosowania tej wiedzy w praktyce oraz podejmowania racjonalnych wyborów konsumenckich.
Do scenariusza lekcji dołączany jest pakiet edukacyjny.
Wyniki naboru znajdują się na stronie Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego, fundacja.bgk.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}