AKTUALNE TEMATY

Ruszyły nabory wniosków w ramach programu „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje” finansowanego z Funduszy Norweskich

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków o dotacje w ramach programu „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego ma lata 2014-2021. Małe i średnie firmy oraz mikroprzedsiębiorstwa, które prowadzą działalność w Polsce, mogą otrzymać nawet 2 mln. euro na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych procesów, produktów lub technologii. Wnioski o dofinansowanie można składać do 31 marca 2020 r.
Program „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje”, jeden z dwunastu programów realizowanych w ramach tzw. funduszy norweskich na lata 2014-2021, ma na celu wspieranie rozwoju oraz wsparcie innowacyjności polskich małych i średnich przedsiębiorstw. Ponadto celem programu jest wzmocnienie współpracy z norweskimi przedsiębiorstwami, jednostkami badawczymi oraz pozostałymi podmiotami, które mogą pełnić rolę partnerów projektu.
W ramach programu przewidziano 4 komponenty:
1. Technologie przyjazne środowisku (green industry innovation).
2. Innowacje w obszarze wód morskich i śródlądowych (blue growth).
3. Technologie poprawiające jakość życia (welfare technologies).
4. Małe granty dla przedsiębiorczych kobiet na projekty dotyczące jednego powyższych obszarów tematycznych.
Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, parp.gov.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}