AKTUALNE TEMATY

„Maluch+” – nowe rozdanie. Minister Maląg ogłosiła wyniki konkursu na rok 2020

Fot. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, gov.pl.
„Maluch+” edycja 2020 to 336,6 mln złotych na tworzenie nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podczas spotkania w Węgrowie. Minister ogłosiła wyniku konkursu na dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+”.
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg odwiedziła w czwartek Żłobek Miejski w Węgrowie, gdzie spotkała się z uśmiechniętymi maluchami. Żłobek ten powstał z udziałem środków z programu „Maluch+” edycja 2019.
Podczas briefingu prasowego minister ogłosiła wyniki konkursu na dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+”.
– „Maluch+” edycja 2020 to 336,6 mln zł na tworzenie nowych miejsc opieki dla maluchów. Powstanie 817 nowych placówek dla najmłodszych dzieci – poinformowała minister Marlena Maląg.
Jak podkreśliła szefowa MRPiPS, dzięki programowi „Maluch+” żłobki i kluby dziecięce powstaną w 110 gminach, w których nie było do tej pory żadnych instytucji opieki dla maluchów.
– Dzięki programowi „Maluch+” powstają miejsca opieki dla najmłodszych. Na koniec 2019 było ich 176,7 tys. Łącznie z edycją 2020 będzie ich ponad 200 tys. – mówiła minister Marlena Maląg.

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, gov.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}