AKTUALNE TEMATY

Trwa konkurs na feministyczne minigranty! Pomysły na działania można zgłaszać do 2 lutego 2020

Źródło: femfund.pl.
O wsparcie Funduszu Feministycznego w wysokości 4.400 zł mogą ubiegać się zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne/kolektywy, składające się z co najmniej trzech osób. Nie trzeba być zarejestrowaną instytucją z bogatym doświadczeniem w pracy na rzecz praw kobiet – liczy się pomysł i energia do działania!
To już trzecia edycja partycypacyjnego konkursu na minigranty, które co roku ogłasza Fundusz Feministyczny. Wyjątkowość tej inicjatywy to formuła samego konkursu – o tym do kogo trafią pieniądze, zadecydują same uczestniczki konkursu, biorąc udział w wyborze najlepszych pomysłów – Ufamy, że aktywistki same najlepiej wiedzą, jakie działania są najbardziej potrzebne i to właśnie im zostawiamy podejmowanie decyzji w tej sprawie. Takie podejście świetnie się sprawdza! – przekonują organizatorki.
Uczestniczki poprzedniej edycji konkursu tak wspominają swoje doświadczenie – Zamiast rywalizacji dało się wyczuć zadowolenie ze wspólnego działania. Ocenianie wniosków przez każdą z grup wzmacnia poczucie, że robimy coś razem, a nie przeciwko sobie.
Do tej pory Fundusz Feministyczny wsparł finansowo 38 inicjatyw. Pieniądze trafiły, między innymi, do uchodźczyń z Trójmiasta, międzypokoleniowej grupy kobiet działającej przy Bibliotece Publicznej w Hańsku Pierwszym, grupy głuchych feministek, kieleckich aktywistek czy emerytek z Głuchołaz.
Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić krótki wniosek.

Źródło: femfund.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}