AKTUALNE TEMATY

mFundacja przyznała granty w ramach VII edycji mPotęgi

mFundacja przyznała granty w ramach VII edycji programu mPotęga. Dofinansowanie otrzymały 152 projekty z całej Polski, w tym 79 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 i 73 projekty dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Całkowita kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty wyniesie prawie 955.000 zł.
30 projektów, które uzyskały najwyższe noty od jury konkursu powalczy o Nagrodę Publiczności. Dodatkowe 5.000 zł grantu zostaną przyznane dwóm projektom ( po 1 z każdej kategorii konkursowej), na które zagłosuje najwięcej internautów.
Głosowanie trwa do 5 lipca br.
mPotęga to główny program grantowy mFundacji. Program wspiera realizację nieszablonowych projektów pokazujących ciekawą stronę matematyki.
Celem programu jest również stworzenie ciekawych, innowacyjnych metod i narzędzi edukacji matematycznej a także zachęcenie nauczycieli i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, by sięgnęli po nowe,  metody i narzędzia przekazywania wiedzy matematycznej.
Wnioski o dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji programu mogły składać:
1. Organizacje pozarządowe (które mają osobowość prawną i prowadzą działalność statutową powyżej 1 roku).
2. Szkoły publiczne.
3. Uczelnie wyższe.
4. Biblioteki publiczne.
5. Grupy nieformalne (np. koło naukowe, rady rodziców, grupa nauczycieli  lub grupa młodzieży) – pod warunkiem zawarcia umowy z partnerem projektu.
Więcej informacji na stronie programu mPotęga.

Źródło: mbank.pl/mfundacja.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}