AKTUALNE TEMATY

Daj pomysł na drona i zgarnij nagrody – konkurs „MyGalileoDrone”

Obraz StockSnap z Pixabay
Nawet 100 tysięcy euro można wygrać w „MyGalileoDrone” – europejskim konkursie na innowacyjne rozwiązania oparte na dronach. Zgłoszenia można wysyłać do 31 sierpnia.
Konkurs ogłosiła Agencja Europejskiego GNSS (GSA). To instytucja, która zarządza interesami publicznymi w związku z europejskimi programami globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS), europejskim systemem wspomagania satelitarnego (EGNOS) i Galileo.
Celem konkursu „MyGalileoDrone” jest zaprojektowanie i rozwój, przy użyciu odbiornika obsługującego system Galileo, aplikacji i usług opartych na dronach, związanych m.in. z inteligentną mobilnością, zrównoważonym rolnictwem, ochroną środowiska oraz wykorzystaniem synergii pomiędzy danymi kosmicznymi i sieciami komórkowymi (5G) oraz Internetu Rzeczy (IoT).
W konkursie udział może wziąć każdy – osoby prywatne, start-upy, MŚP oraz jednostki naukowo-badawcze.
Organizatorzy dla najlepszych projektów przewidzieli cztery nagrody finansowe:
1 miejsce: 100 000 euro,
2 miejsce: 60 000 euro,
3 miejsce: 40 000 euro,
4 miejsce: 30 000 euro.
Termin na zgłaszanie propozycji upływa 31 sierpnia 2020 r.
Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie:
https://www.gsa.europa.eu/mygalileodrone

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji, gov.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}