AKTUALNE TEMATY

Inauguracja 8. edycji Kumulacji Aktywności!

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej zainaugurowała ósmą edycję projektu „Kumulacja Aktywności”. W tym roku zgłoszono blisko 120 inicjatyw, z czego 65 doczeka się realizacji.
Projekt „Kumulacja Aktywności” umożliwia sfinansowanie wynagrodzenia osoby prowadzącej zajęcia sportowe dla młodzieży w wieku od 11 do 15 lat (tzw. „Mistrza Sportu”).
Zgłoszenia mogły przesyłać osoby posiadające doświadczenie i uprawnienia do prowadzenia zajęć sportowych z dziećmi, a w szczególności trenerzy lub byli zawodnicy różnych dyscyplin sportu, którzy uzyskali osiągnięcia na poziomie co najmniej medalisty mistrzostw kraju.
Mistrzowie Sportu wybrani do prowadzenia zajęć reprezentują różne dyscypliny sportowe, takie jak np. szermierka, kajakarstwo, wioślarstwo, zapasy, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, a także nowe w tym roku: skialpinizm, biegi górkie, taniec sportowy, cheerleding, bieg na orientację.
W miniony weekend w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który sprawuje patronat nad naszym programem, odbyło się szkolenie Mistrzów Sportu.
Gość specjalny: Andrzej Bargiel – pierwszy człowiek w historii, który zjechał na nartach ze szczytu K2 oraz Broad Peak opowiadał o swojej pasji i wyzwaniach. Przekonywał, że hasło „niemożliwe” jest tylko w naszych głowach.
Pan Przemysław Pohrybieniuk – Prezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” zachęcał do udziału w wyzwaniu RakReaton organizowanym w ramach wrześniowej Kampanii Złotej Wstążki, której celem jest pomoc małym pacjentom wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – Przylądek Nadziei.
Było też szkolenie o Higienie cyfrowej prowadzone przez Fundacja Dbam o Mój Zasięg, zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki – mała podróż w głąb historii sportu, oraz szkolenie organizacyjne dotyczące Programu Kumulacja Aktywności.

Źródło: fundacjalotto.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}