AKTUALNE TEMATY

Konkurs MON „1918 i 1920 Pamiętamy”

Ministerstwo Obrony Narodowej zachęca do udziału w otwartym konkursie ofert na realizację projektów patriotyczno-edukacyjnych. Dofinansowanie mogą uzyskać działania upamiętniające odzyskanie niepodległości i Bitwę Warszawską.
Organizacje pozarządowe mogą uzyskać dofinansowanie na realizację programów patriotyczno-edukacyjnych takich jak „żywe lekcje historii”, konferencje, seminaria, wystawy czy podróże historyczne do miejsc związanych z wydarzeniami 1918 i 1920 roku.
Wśród zadań konkursowych jest także organizacja wydarzeń o charakterze kulturalnym (pikniki, rekonstrukcje, wieczornice) oraz sportowym (biegi, mitingi, zawody sprawnościowe).
Zakres konkursu obejmuje także opiekę nad grobami poległych w walce o niepodległość, odnajdywanie „zapomnianych” grobów, składanie kwiatów i zniczy w miejscach pamięci oraz na grobach bohaterów.
Kwota dotacji na wszystkie zadania sięga 2.500.000 zł.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie wniosku o dofinansowanie do 2 października 2020 r. i spełnienie wszystkich wymogów otwartego konkursu ofert.
Zadania mogą być realizowane od 9 listopada do 31 grudnia 2020 r.
Regulamin i niezbędne dokumenty znajdują się tutaj.

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej, gov.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}