AKTUALNE TEMATY

XI edycja Funduszu Naturalnej Energii z rekordowym budżetem

Obraz Gerd Altmann z Pixabay
Trwa nabór wniosków w ramach XI edycji Funduszu Naturalnej Energii. Jest to konkurs grantowy na dofinansowanie projektów o tematyce ekologicznej. W tym roku łączna kwota wsparcia wynosi blisko pół miliona złotych. Organizatorem konkursu jest firma GAZ-SYSTEM. Wnioski można składać do 17 grudnia 2020 roku.
Tegoroczny Fundusz Naturalnej Energii jest programem kierowanym m.in. do samorządów, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych znajdujących się na terenie ośmiu województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego.
W poprzednich latach laureaci konkursu m.in. tworzyli ścieżki edukacyjne, zbudowali dom samowystarczalny energetycznie oraz realizowali nasadzenia drzew i roślin. Fundusz stale się rozwija i rozszerza swoje wsparcie.
Wnioski można składać na dofinansowanie projektów odpowiadających na wyzwania związane ze zmianami klimatu, gromadzeniem i racjonalnym wykorzystaniem wody oraz oszczędzaniem energii i korzystaniem z alternatywnych jej źródeł.
– Od wielu lat pomagamy w realizacji inicjatyw na rzecz zachowania i ratowania środowiska naturalnego. Jednym z takich programów jest Fundusz Naturalnej Energii. W ramach funduszu wspieramy przede wszystkim kreatywne i niestandardowe rozwiązania. W tej edycji dla najciekawszych pomysłów przewidujemy zwiększenie wsparcia finansowego – powiedziała Iwona Dominiak, rzecznik prasowy GAZ-SYSTEM.
W ciągu ostatnich 10 lat laureaci konkursu zrealizowali 188 projektów dedykowanych ochronie środowiska naturalnego i edukacji ekologicznej na kwotę ponad 1,5 mln zł. Tak jak w poprzednich latach, wyróżnione inicjatywy ekologiczne otrzymają do 10 tys. zł dofinansowania.
Do rozdania jest po 6 grantów w każdym z ośmiu województw, co oznacza przyznanie 48 grantów. Nowa formuła konkursu zakłada również wyłonienie trzech najlepszych projektów spośród grantobiorców. Najlepszy z nich otrzyma dodatkowo 6 tys. złotych, zdobywca drugiego miejsca – 5 tys. złotych, a trzecia wyróżniająca się inicjatywa odbierze dodatkowe 4 tys. złotych.
XI edycja konkursu została objęta Patronatem Honorowym Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem społecznym konkursu jest Fundacja “Za górami, za lasami”.
Organizacje zainteresowane wzięciem udziału w konkursie proszone są o wypełnienie wniosku o przyznanie finansowania lub dofinansowania, który jest dostępny w zakładce dokumenty do pobrania oraz o przesłanie go na adres sekretariatu konkursu:
fne@gaz-system.pl
. W tym roku wnioski zbierane są wyłącznie w formie elektronicznej.
Wnioski można składać do 17 grudnia 2020 roku, do godziny 23:59.
Sekretariat Konkursu, e-mail: fne@gaz-system.pl .
INFOLINIA czynna w dni robocze w godzinach 9.00 – 16.00.
Telefon 502 515 662 dla województwa łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego i podlaskiego.
Telefon 794 169 207 dla województwa kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego.

Źródło: gazsystemdlanatury.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}