AKTUALNE TEMATY

PARP: 60 mln zł ze środków UE na przyciągnięcie zagranicznych start-upów

Źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Ruszył konkurs, którego celem jest przyciągnięcie do Polski zagranicznych start-upów – poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Budżet konkursu to 60 mln zł ze środków Unii Europejskiej.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła nabór wniosków w konkursie „Programy Akceleracyjne – Poland Prize”. Jest on adresowany do operatorów, którzy będą sprowadzać do Polski zagraniczne start-upy i pomagać im w nawiązaniu współpracy z partnerami biznesowymi.
Budżet konkursu to 60 mln zł ze środków unijnych, a minimalna wartość składanych projektów to 7 mln zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w ramach działania 2.5.
Nabór wniosków potrwa do 9 grudnia 2020 r.
Celem programu jest znalezienie operatorów programów akceleracyjnych, którzy dysponują międzynarodowym doświadczeniem we wspieraniu start-upów i potrafią efektywnie współpracować z partnerami biznesowymi. Ich zadaniem będzie wyszukanie najciekawszych zagranicznych młodych firm o odpowiednim potencjale wzrostu i sprowadzenie ich do Polski.
“Poland Prize tworzy dogodne warunki dla zagranicznych start-upów chcących rozwijać swój biznes w Polsce. Dzięki dopływowi nowych, technologicznych spółek chcemy budować potencjał i różnorodność polskiego rynku, podnieść jego atrakcyjność w Europie i na świecie – mówi dyrektor departamentu rozwoju start-upów w PARP Marcin Seniuk.  Dodaje, że „zachętą do nawiązania relacji biznesowych i prowadzenia działalności w Polsce jest m.in. dofinansowanie rozpoczęcia działalności i wsparcie akceleratorów”.
Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

autor: Ewa Wesołowska.
Źródło: PAP MediaRoom.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}