AKTUALNOŚCI

Kto sięgnie po nagrody REGIOSTARS?

Źródło: ec.europa.eu.
Komisja Europejska zaprasza do udziału w prestiżowym konkursie REGIOSTARS Awards 2021. Rywalizować w nim będą najciekawsze projekty wpisujące się w politykę spójności Unii Europejskiej.
REGIOSTARS Awards to inicjatywa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Co roku Komisja Europejska nagradza najbardziej innowacyjne, najciekawsze projekty finansowane z Funduszy Europejskich. W aktualnej edycji termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 maja 2021 r.
Tegoroczne  kategorie konkursowe to:
1. INTELIGENTNA Europa: zwiększenie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw w środowisku cyfrowym (SMART Europe: Increasing the competitiveness of local businesses in a digital world).
2. ZIELONA Europa
: ekologiczne i odporne społeczności w obszarach miejskich i wiejskich (GREEN Europe: Green and resilient communities in urban and rural setting).
3. SPRAWIEDLIWA Europa: wspieranie włączenia społecznego i przeciwdziałania dyskryminacji (FAIR Europe: Fostering inclusion and anti-discrimination).
4. ZURBANIZOWANA Europa: promowanie ekologicznych, zrównoważonych i opartych na obiegu zamkniętym systemów żywnościowych w miejskich obszarach funkcjonalnych (URBAN Europe: Promoting green, sustainable and circular food systems in functional urban areas).
5. TEMAT ROKU
: zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach – Europejski Rok Kolei 2021 (TOPIC OF THE YEAR: Enhancing green mobility in the regions: European Year of Rail 2021).
Dlaczego warto aplikować i co można zyskać?
O zakwalifikowanych projektach będzie głośno! Staną się inspiracją dla innych regionów w całej Europie.
Komisja Europejska zaprosi finalistów do udziału w sesjach szkoleniowych na temat komunikacji w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2021 w październiku br.
Zwycięzcy  REGIOSTARS Awards 2021 otrzymają płatne partnerstwo medialne o wartości 5 000 euro.
Nagrody REGIOSTARS uważane są za europejski znak doskonałości dla projektów finansowanych z Funduszy Europejskich, które charakteryzują się innowacyjnym i integracyjnym podejściem do rozwoju regionalnego.
Uroczysta ceremonia REGIOSTARS, podczas której zostaną wręczone nagrody w pięciu kategoriach tematycznych, planowana jest w grudniu 2021 r. w Chorwacji. Przyznana zostanie także Nagroda Publiczności, która wyłoni swoich faworytów w głosowaniu internetowym.
W ubiegłym roku laureatami REGIOSTARS Awards zostały dwa projekty Interreg z udziałem polskich partnerów.
Szczegółowe informacje na temat kategorii i kryteriów znajdują się w Podręczniku dla uczestników.
O czym należy pamiętać, dokonując zgłoszenia?
1. Aplikacja musi zawierać pisemną zgodę Instytucji Zarządzającej w formie wypełnionego formularza (endorsement letter) lub e-maila (należy dołączyć do zgłoszenia wiadomość zapisaną w pdf) z równoważną informacją.
2. Z jednego programu można zgłosić maksymalnie pięć projektów, jeśli ich realizacja rozpoczęła się po 1 stycznia 2007 r.
3. Aplikacje należy przesyłać online wyłącznie poprzez stronę internetową: https://www.regiostarsawards.eu
Szczegółowe informacje na temat REGIOSTARS 2021 znajdują się na stronie Komisji Europejskiej: https://ec.europa.eu/regional_policy/pl/regio-stars-awards

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, gov.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}