AKTUALNOŚCI

Rusza Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich – edycja 2021

20 milionów złotych przeznaczy Ministerstwo Sportu na kolejną odsłonę Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Nabór wniosków rozpocznie się 1 marca i potrwa do 15 marca br.
Celem Programu jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego. Jego realizacja ma na celu zwiększenie dostępności do infrastruktury piłkarskiej w sezonie jesienno-zimowym.
Program jest elementem rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce. To odpowiedź na stwierdzony deficyt obiektów zadaszonych, a także pierwsze przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim, inicjującym oraz wspierającym inwestycje w zakresie zadaszeń pełnowymiarowych boisk piłkarskich.
W 2021 odbędzie się druga edycja tego programu. W ramach zeszłorocznej, pilotażowej edycji dofinansowano 12 inwestycji na łączną kwotę 18 878 950 zł.
Środki na realizację Programu pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Dofinansowaniem mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury piłkarskiej w 2 wariantach realizacyjnych:
1. Zadaszenie istniejącego boiska piłkarskiego o wymiarach minimum 90 m x 45 m.
2. Budowa nowego pełnowymiarowego (105 m x 68 m) boiska piłkarskiego wraz z zadaszeniem.
Dofinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego w ramach Programu może wynieść do 50% wydatków kwalifikowanych, nie więcej jednak niż 1,5 mln zł, w przypadku pierwszego wariantu oraz 3 mln zł w przypadku wariantu drugiego.
Wnioski o dofinansowanie będzie można składać w terminie od 1 do 15 marca 2021 roku.
Więcej informacji na temat programu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu:https://www.gov.pl/web/sport/program-budowy-zadaszen-boisk-pilkarskich–edycja-2021
Opis programu znajduje się tutaj.

Źródło: Ministerstwo Sportu, gov.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}