AKTUALNOŚCI

Konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” w nowej odsłonie

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gov.pl.
Rozpoczął się nabór zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”. W bieżących roku rywalizacja będzie przebiegać w nowej formule: jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo. Pula nagród wynosi ponad 35 tys. zł.
– Jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich poprzez konkurs „Bitwa Regionów”. Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestniczki do prezentacji potraw w formie multimedialnej.  Mamy nadzieję, że to wyzwanie będzie dla pań ciekawe – zachęca Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda.
Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością.
W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 Kół Gospodyń Wiejskich. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowała drużyna z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.
Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć na stronie: www.bitwaregionow.pl oraz na profilu Polska smakuje na Facebooku.
Zgłoszenia można wysyłać za pomocą formularza, który jest dostępny na stronie KOWR www.kowr.gov.pl/konkurs

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gov.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}