AKTUALNOŚCI

18. edycja Programu Kariera

Źródło: Zespół Programu Kariera, programkariera.pl.
Trwa nabór zgłoszeń do Programu Kariera organizowanego corocznie od 18 lat przez Polską Radę Biznesu. W tym roku ponad 20 firm przygotowało blisko 80 ofert dla studentów i absolwentów w wielu specjalnościach. Każdy uczestnik Programu Kariera otrzyma wynagrodzenie w wysokości minimum 3.500 zł za miesiąc stażu, a niektórzy – nawet 5.000 złotych.
Od 15 marca studentki i studenci oraz osoby, które niedawno ukończyły studia mogą ubiegać się o staże w Programie Kariera. Czekają na nich płatne praktyki w wielu branżach i miastach całej Polski.
W jednym miejscu znajdą oferty praktyk wszyscy ci, którzy myślą o przyszłości w takich profesjach jak: finansiści, prawnicy, PR-owcy, specjaliści od mediów i reklamy, HR-owcy, analitycy danych, stratedzy biznesowi, logistycy, inżynierowie, programiści, specjaliści e-commerce, handlowcy i specjaliści od zakupów (procurment), projektanci w obszarze ergonomii urządzeń i user experience.
Program Kariera to największy, niezależny program płatnych staży w kraju. Polska Rada Biznesu organizuje go od 17 lat i program ten z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
W ubiegłym roku wpłynęło rekordowe ponad 6000 zgłoszeń. Wynika to zarówno z filozofii Programu Kariera, który stawia na zdobywanie profesjonalnego doświadczenia, jak i z szans na zatrudnienie po zakończeniu stażu.
Praktyki u prezesa
– Traktujemy stażystów bardzo serio. U nas nikt kawy nie parzy – podkreśla Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu, twórca i szef Programu Kariera. – Uczestnicy doskonalą podstawowe umiejętności zawodowe i zdobywają niezbędne doświadczenie, a oprócz tego stykają się ze strategicznym poziomem prowadzenia biznesu. Zachęcamy firmy, by dawały możliwość bezpośredniej pracy z osobami faktycznie zarządzającymi przedsiębiorstwem lub działem, w których realizowany jest staż. I jak wskazują coroczne badania, zwłaszcza za tę unikalną cechę cenią nas stażyści – dodaje Owerko.
Płatny staż z perspektywą stałej pracy
Wszystkie staże oferowane w Programie Kariera są płatne. Każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości co najmniej 3500 zł za miesiąc stażu. Niektóre firmy oferują 4000 zł, a nawet 5000 zł.
Jak pokazują dotychczasowe statystki, co czwarty uczestnik Programu otrzymuje ofertę stałej pracy od firmy, w której odbył staż. Tak było również w zeszłym roku, mimo że przedsiębiorstwa były dotknięte pandemią. – To najlepiej pokazuje, że zdolny i chętny do nauki pracownik jest świetną inwestycją. Firmy wiedzą, że kiedyś uda się pokonać koronawirusa i już teraz przygotowują się na ten moment – tłumaczy Marian Owerko.
Choć większość staży oferowanych w Programie Kariera to propozycje na wakacje, wiele z nich trwa znacznie dłużej – nawet do pół roku. Dokładne terminy są ustalane indywidualnie.
Tegoroczni uczestnicy powinni pamiętać o jednym: najciekawsze staże znikają szybko.  Pracodawcy oceniają aplikacje na bieżąco i nierzadko wybierają najlepszych stażystów jeszcze przed końcem oficjalnego naboru. Poza tym niektóre firmy z góry zakładają krótszy czas rekrutacji.
W tym roku staże Programu Kariera odbywają się w kilkunastu miastach i miejscowościach w całej Polsce. Przede wszystkim są to duże aglomeracje, takie jak Warszawa, Poznań czy Łódź.
– Do Programu Kariera zapraszamy studentów i absolwentów ze wszystkich ośrodków akademickich w kraju. Zachęcamy uczestników, by spróbowali swoich sił w mieście, z którym nie są na co dzień związani. Oferowane wynagrodzenie pozwala pokryć koszty podstawowego utrzymania, a doświadczenia zdobyte w nowym środowisku są bezcenne – tłumaczy dr Małgorzata Durska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Rady Biznesu.
Więcej informacji można znaleźć  na stronach:
www.programkariera.pl
oraz
www.facebook.com/ProgramKariera
Opis programu na naszej stronie internetowej znajduje się tutaj.

Źródło: Zespół Programu Kariera, programkariera.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}