AKTUALNOŚCI

7. edycja programu edukacyjnego “Finansoaktywni”

Trwa 7. edycja programu edukacyjnego “Finansoaktywni” skierowanego do uczniów szkół podstawowych z klas 5-8 oraz do ich nauczycieli. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu są podatki i ich znaczenie w codziennym życiu. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Finansów. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
Źródło: finansoaktywni.pl
Źródło: finansoaktywni.pl
Tegoroczna misja programu: „Podatki. To się opłaca” ma na celu pokazanie młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne.
Aby wziąć udział w programie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po przesłaniu zgłoszenia uczestnicy otrzymają bezpłatny zestaw edukacyjny. Materiały są dostępne także online i zostały dostosowane do przeprowadzenia lekcji zdalnej.
Etapy konkursu
I etap: nauczyciele przeprowadzają lekcje na podstawie przygotowanych materiałów i zachęcają uczniów do udziału w konkursie. Następnie zespoły złożone z maksymalnie 3 uczniów przygotowują trwający nie dłużej niż 3 minuty film o podatkach. Nauczyciel zgłasza prace uczniów przez formularz konkursowy.
Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 17 maja 2021 roku.
II etap: komisja konkursowa wybierze 10 najlepszych projektów. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 maja 2021 roku. Zwycięskie zespoły wezmą udział w zdalnym finale, który odbędzie się 16 czerwca 2021 r.
Na 10 najlepszych zespołów czekają atrakcyjne nagrody. Uczniowie otrzymają nowoczesne kamery sportowe i popularne smartbandy.
Z kolei do nauczycieli trafią zestawy składające się z bezprzewodowych słuchawek i dysku zewnętrznego.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej programu.

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki, gov.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}