AKTUALNOŚCI

Rekrutacja do projektu edukacji ekonomicznej „Ferie z ekonomią 4”

Trwa rekrutacja do projektu „Ferie z ekonomią 4″ realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa 22 września br.
„Ferie z ekonomią” to dodatkowe zajęcia z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz planowania własnych finansów. Są one adresowane do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych zlokalizowanych na obszarach wiejskich z terenu całej Polski.
„Ferie z ekonomią” podzielone są na dwa etapy.
W pierwszym etapie, realizowanym w okresie jednego tygodnia ferii zimowych, uczniowie poprzez udział w grach i zabawach ekonomicznych przyswajają wiedzę ekonomiczną m.in. z zakresu postaw przedsiębiorczych, bankowości (w tym produktów bankowych), sposobów planowania i zarządzania budżetem domowym oraz poznania zadań Narodowego Banku Polskiego i roli pieniądza w gospodarce narodowej. Zajęcia w czasie ferii prowadzone są przez nauczyciela wskazanego przez szkołę oraz studenta kierunku ekonomicznego lub pokrewnego w oparciu o scenariusze zajęć.
Uzupełnieniem zajęć jest wizyta u lokalnego przedsiębiorcy oraz w pobliskim w banku.
W drugim etapie projektu, realizowanym w okresie 2 miesięcy po zakończeniu ferii, zadaniem uczniów jest – na bazie zdobytej wiedzy – przygotowanie pracy projektowej – modelu biznesowego własnej firmy. Autorów 5 najlepszych prac czeka wizyta w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie oraz udział w profesjonalnych warsztatach ekonomicznyc
Szczegóły rekrutacji dostępne są na stronie: https://www.feriezekonomia.pl/o-projekcie/rekrutacja

Źródło: Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, efrwp.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}