AKTUALNOŚCI

80 mln zł na zakup komputerów dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

Źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, gov.pl.
W październiku bieżącego roku ruszy nowy, rządowy program skierowany do mieszkańców terenów popegeerowskich. W ramach programu „Cyfrowa Gmina” dzieci z rodzin byłych pracowników PGR otrzymają sprzęt komputerowy. Wnioski o wsparcie z nowego programu będzie można składać w szkołach, natomiast zakupy będą realizowały gminy.
– Pandemia COVID-19 pokazała wiele problemów, które wcześniej nie zawsze były dostrzegane. Jednym z nich była nauka zdalna na terenach wiejskich. Dostrzegamy ten problem i chcemy wyrównania nierówności. We współpracy ze środowiskami byłych pracowników PGR zostało oszacowane, że jest około 20 tysięcy dzieci, których rodzice będą mogli składać wnioski w ramach nowego programu Cyfrowa Gmina. – powiedział wiceminister Paweł Szefernaker.

– Jeśli zapotrzebowanie będzie większe, to planowane środki zostaną zwiększone. Nabór wniosków na zakup komputerów dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR ruszy w październiku. To będzie prosta, szybka procedura. Chcemy, aby sprzęt jak najszybciej trafił do tych, którzy go potrzebują – poinformował Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa.

Źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, gov.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}