AKTUALNOŚCI

Drugi nabór wniosków dla samorządów w ramach Programu Inwestycji Strategicznych

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o terminie kolejnego naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Drugi nabór wniosków dla samorządów rozpocznie się w październiku br.
“Koncentrujemy się na akumulacji kolejnej puli środków pod realizację drugiej fazy Polskich Inwestycji Strategicznych, czyli tego co nazywamy rządowym programem Polski Ład. Wszyscy samorządowcy wiedzą co to jest. Zgodnie z obietnicą za miesiąc ruszy druga transza, możliwość składania wniosków, która będzie na podobnie korzystnych warunkach wspierała inwestycje na najbliższe lata” – powiedział premier.
Cele Programu Inwestycji Strategicznych to m.in.:
– pobudzenie aktywności inwestycyjnej jednostek samorządu terytorialnego,
– rozwój lokalnej przedsiębiorczości,
– poprawa warunków życia obywateli,
– powstanie nowych miejsc pracy,
– wsparcie zrównoważonego rozwoju,
– efektywne zaangażowanie sektora finansowego.
Program obejmuje 35 obszarów gospodarki. W pierwszym naborze priorytetami były m.in. inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne, tj. żłobki, przedszkola czy ścieżki rowerowe.
Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i trwała do 15 sierpnia 2021 r.

Źródło:
Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, gov.pl;
Bank Gospodarstwa Krajowego, bgk.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}