AKTUALNOŚCI

Mali Wielcy Odkrywcy — nowy program dla placówek przedszkolnych

Źródło: Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza, fundacja.pgnig.pl.
Trwa rejestracja zgłoszeń w ramach programu oświatowego „Mali Wielcy Odkrywcy” organizowanego przez Fundację PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza. Program jest skierowany do placówek przedszkolnych a jego celem jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń.
Nauczycielki i nauczyciele mogą zgłaszać swoje placówki na stronie internetowej programu.
Dla pierwszych 150 przedszkoli, które przejdą formalną weryfikację przygotowano Pakiety Naukowe zawierające między innymi karty pracy i akcesoria potrzebne do realizacji zajęć.
Pozostałe przedszkola będą mogły korzystać z elektronicznej wersji proponowanych zajęć.
Pod pojęciem przedszkola należy rozumieć również punkty przedszkolne, klubiki malucha i tym podobne formy zinstytucjonalizowanej formy opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym.
Materiały edukacyjne zostały opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów oraz metodyków.
Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji. W programie przewidziano także Zestawy Edukacyjne dla tych placówek, które otrzymały Pakiety Naukowe i prześlą raporty podsumowujące z zajęć.
Dla uczestników programu przygotowano trzy naukowe tygodnie dotyczące: światła, magnetyzmu oraz wody.
Materiały dotyczące każdego z tematów mogą być realizowane przez dwa miesiące, co umożliwia efektywne zaplanowanie pracy.
Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Wszystkie najważniejsze informacje o programie Mali Wielcy Odkrywcy można znaleźć na stronie www.maliwielcyodkrywcy.pl

Źródło: Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza, fundacja.pgnig.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}