AKTUALNOŚCI

Trwa druga edycja Konkursu “Edukacja Jutra”

Fundacja PFR realizuje drugą edycję Konkursu na najlepsze scenariusze lekcji – „Edukacja Jutra”. W konkursie mogą wziąć udział nauczyciele oraz edukatorzy wszystkich przedmiotów szkolnych. W tegorocznej edycji, w związku z obchodami Roku Stanisława Lema, organizatorzy oczekują na pomysły inspirowane twórczością tego wybitnego pisarza. Partnerami Konkursu są Centralny Dom Technologii oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Patronat nad projektem „Rok Lema w CDT” objęli: Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polskie Radio Dzieciom i Redakcja Niebezpiecznik.pl. Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa 4 października br.
„Po sukcesie frekwencyjnym pierwszej edycji Konkursu, w tym roku chcemy umożliwić najbardziej kreatywnym pasjonatom edukacji ponowne zaprezentowanie swoich rozwiązań i pomysłów na przeprowadzanie lekcji. Tym razem mogą to być lekcje zarówno zdalne, jak i stacjonarne” – mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator projektu.
Scenariusze zajęć nadesłane do Konkursu mają być nie tylko oryginalne i innowacyjne, ale także nawiązywać do twórczości polskiego powieściopisarza Stanisława Lema.
Uczestnicy powinni wykazać się merytoryką i adekwatnością do wieku i poziomu wiedzy uczniów, a treści przekazywane w czasie zajęć muszą być zgodne z podstawą programową.
Aby wziąć udział w Konkursie należy stworzyć autorski scenariusz lekcji oraz nagrać krótki 3-minutowy film zapowiadający zajęcia. Wideo powinno przybliżyć postać edukatora oraz jego pomysł na przeprowadzenie lekcji. Następnie wystarczy wypełnić i wysłać formularz online.
Autorzy najciekawszych scenariuszy otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe.

Źródło: Fundacja PFR, fundacjapfr.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}