AKTUALNOŚCI

Konkurs „Kolejowe ABC – Kolej na bezpieczeństwo”

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z całej Polski do udziału w konkursie „Kolejowe ABC – Kolej na bezpieczeństwo”. Na laureatów czeka nagroda w postaci edukacyjnego miasteczka ruchu drogowego oraz zajęcia na temat bezpieczeństwa na kolei. Konkurs trwa do 6 października br.
Konkurs w ramach gry mobilnej „Kolejowe ABC” przeznaczony jest dla dzieci ze szkół podstawowych z klas IV-VI z całej Polski. Zadaniem uczestników konkursu jest zbieranie punktów dla swojej klasy. Wygra ta klasa, która zdobędzie największą liczbę punktów.
Główną nagrodą jest edukacyjne miasteczko ruchu drogowego z elementami kolejowymi oraz udział zwycięskiej klasy w specjalnych zajęciach edukacyjnych w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”, dotyczących bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego i poruszania się w pobliżu torów, na przejazdach kolejowo-drogowych, peronach i stacjach.
Nagrodami za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca są pakiety dla całej klasy zawierające m.in. odblaski i książki edukacyjne.
W aplikacji mobilnej „Kolejowe ABC” każdy gracz wybiera się w podróż pociągiem na drugi koniec Polski, zdobywając po drodze przedmioty związane z tematem podróży koleją. Zdobycze zasilają konto z punktami, co ma wpływ na pozycję w rankingu.
W kolejnych etapach uczestnicy otrzymują zadania specjalne – podejmują decyzje istotne dla bezpieczeństwa podróży.
W konkursie nie może uczestniczyć szkoła, która wygrała nagrodę główną w poprzednich edycjach konkursu lub w innych konkursach organizowanych przez Organizatora.
Konkurs trwa do 6 października 2021 r.
Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl do 8 października 2021 r.
Gra powstała w ramach projektu Kampania Kolejowe ABC realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Aplikacja mobilna „Kolejowe ABC” pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z całej Polski w zakresie bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Można ją pobrać z App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android).
Regulamin konkursu znajduje się tutaj.
Aby pobrać grę, kliknij w logo wybranego sklepu.

 

 

 

 

Źródło: Urząd Transportu Kolejowego, kolejoweabc.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}