AKTUALNOŚCI

Wniosek o szacowanie strat spowodowanych wystąpieniem suszy za pomocą aplikacji

Obraz Markéta Machová z Pixabay
Rolnicy, którzy w tym roku ponieśli straty spowodowane wystąpieniem suszy i nie złożyli do 15 października br. wniosków o oszacowanie strat mogą złożyć wniosek o oszacowanie strat za pomocą specjalnie uruchomionej aplikacji. Ostateczny termin składania wniosków upływa 30 listopada br.
Aplikacja znajduje się na stronie: https://aplikacje.gov.pl/app/susza
Po podpisaniu wypełnionego w aplikacji wniosku następuje automatyczne jego przeliczenie i generowany jest protokół w przypadku gdy szkody spowodowane przez suszę są wyższe niż 30% średniej rocznej produkcji w gospodarstwie rolnym.
Gdy, szkody zostaną wyliczone na poziomie 30% i mniej generowana jest kalkulacja.
Protokół lub kalkulacja jest dostępna w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”, po zalogowaniu się do tej aplikacji profilem zaufanym.
Prawidłowo złożony wniosek wymaga opatrzenia go podpisem zaufanym.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gov.pl.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}