AKTUALNOŚCI

CulturEU – interaktywny przewodnik po funduszach europejskich dla sektora kultury i kreatywnego

Źródło fot.: europa.eu.int
Komisja Europejska uruchomiła nowe narzędzie internetowe – CulturEU, które jest bazą i wyszukiwarką funduszy UE dla sektora kultury i kreatywnego. W CulturEU znajdują się informacje o 75 możliwościach finansowania z 21 różnych programów UE, od Kreatywnej Europy i Horyzontu Europa po fundusze strukturalne i InvestEU.
Przewodnik został opracowany, aby pomóc wszystkim przedstawicielom sektora kultury i kreatywnego poruszać się po źródłach finansowania UE oraz poznać wszystkie dostępne dla nich możliwości, a ostatecznie pomóc im w łatwiejszym dostępie do funduszy UE.
Zainteresowane strony mogą automatycznie filtrować odpowiednie możliwości finansowania w oparciu o swoje potrzeby, sektor i rodzaj organizacji, którą reprezentują.
Baza została uzupełniona o inspirujące przykłady i najlepsze praktyki. CulturEU będzie regularnie aktualizowany o najnowsze informacje o nowych zaproszeniach do składania wniosków. Od 2022 roku będzie dostępny we wszystkich językach UE.
„Wolność artystyczna, kreatywność i różnorodność kulturowa są symbolami naszego europejskiego stylu życia. Europa jest potęgą kulturalną, która potrzebuje do rozwoju swoich sektorów kreatywnych i kulturalnych. Wraz z Next Generation EU uruchamiamy dziś nowe narzędzie internetowe, które umożliwi naszym artystom, twórcom i specjalistom w dziedzinie kultury łatwą nawigację i wybór najodpowiedniejszych programów wsparcia na poziomie UE. Razem możemy osiągnąć zrównoważoną odbudowę sektorów kreatywnych i kulturalnych w całej Europie” – powiedziała Margaritis Schinas, wiceprzewodnicząca ds. promowania europejskiego stylu życia
Baza funduszy CulturEU jest dostępna na stronie:
https://ec.europa.eu/culture/discover-funding-opportunities-for-the-cultural-and-creative-sectors

Źródło: Creative Europe Desk Polska, kreatywna-europa.eu.

Polecamy nasze profile w mediach społecznościowych:

{"popup_goal":"social-traffic","popup_type":"push-notification","gen_btn_text":"Subscribe","fullscreen_popup":"","slider_slide_time":"","when_popup_appear":"page_load","delay":"0","x_second":"0","x_scroll":"0","disappear":"0","exptime":"0","hideclsbtn":"0","clsonesc":"1","email_subject":"","email_heading":"","thank_you_msg":"","email_message":"","popup_ID":22276}