25,2 C
Warszawa
niedziela, 26 czerwca, 2022

Większe środki na wspieranie szkolenia i współzawodnictwa zawodników kadry wojewódzkiej

Ministerstwo Sportu i Turystyki zwiększyło kwotę przeznaczoną na dofinansowanie zadań związanych ze szkoleniem i współzawodnictwem zawodników kadry wojewódzkiej oraz organizacją zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych, halowych i letnich w 2022 roku. Ogólna kwota przeznaczona na ten program w bieżącym roku wynosi 50 mln zł, czyli o ponad 10 mln zł więcej niż w roku 2021.
Celem Programu jest wyselekcjonowanie utalentowanych sportowo zawodników do dalszego szkolenia w szkołach lub oddziałach mistrzostwa sportowego oraz kadrach narodowych polskich związków sportowych, poprzez zapewnienie optymalnych warunków szkolenia i możliwości podnoszenia poziomu sportowego młodzieży uzdolnionej sportowo.
Ponadto, celem Programu jest zapewnienie młodzieży uzdolnionej sportowo optymalnych warunków startu w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zimowych, halowych i letnich sportach olimpijskich oraz w sportach umysłowych ujętych w Systemie Sportu Młodzieżowego.
Programem objęci są zawodnicy kadry wojewódzkiej w kategoriach wiekowych młodzika, juniora młodszego, juniora oraz młodzieżowca.
Więcej informacji o Programie dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanego ze szkoleniem i współzawodnictwem zawodników kadry wojewódzkiej oraz związanego z organizacją zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych, halowych i letnich w 2022 roku można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki, gov.pl.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

34,376FanówLubię
600ObserwującychObserwuj

Najnowsze