26,7 C
Warszawa
sobota, 13 sierpnia, 2022

Wsparcie OSP w ramach zbiórki sprzętu pożarniczego na rzecz Ukrainy

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej, we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, przeznaczą ponad 30 mln zł na sfinansowanie uzupełnienia sprzętu strażackiego przekazywanego przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) stronie ukraińskiej.
„Ukraińscy strażacy podejmują heroiczne działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj. Dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, za pośrednictwem jednostek OSP, na Ukrainę trafi sprzęt strażacki, tak bardzo tam w tej chwili potrzebny, do ratowania ludzkiego życia i zdrowia” – powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
Wsparcie w wysokości ponad 30 mln zł zostanie udzielone m.in. w ramach programu priorytetowego pn. „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, gov.pl.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

34,376FanówLubię
600ObserwującychObserwuj

Najnowsze