16,1 C
Warszawa
wtorek, 17 maja, 2022

Przedłużenie terminu składania wniosków w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”

Polskie Sieci Elektronergetyczne (PSE) poinformowały o przedłużeniu naboru wniosków w ramach I tury czwartej edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Wnioski o wsparcie mogą składać samorządy i ich jednostki organizacyjne (m.in. przedszkola, szkoły, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej) oraz organizacje pozarządowe. Na realizację tegorocznej edycji programu przeznaczono ponad 4,5 mln. złotych.

Granty mogą być przeznaczone na inicjatywy lokalne realizowane na terenie miejscowości, w których firma Polskie Sieci Elektronergetyczne prowadzi działania inwestycyjne oraz eksploatacyjne.

Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie w jednej z siedmiu, następujących kategorii:
– aktywność fizyczna,
– bezpieczeństwo,
– edukacja,
– ochrona zwierząt,
– rozwój wspólnej przestrzeni publicznej,
– środowisko naturalne,
– zdrowie.

Preferowane są projekty skierowane do szerokiego grona odbiorców, które pozwolą wyeliminować nierówności społeczne. Maksymalna wysokość grantu wynosi 20 tys. złotych.

Tegoroczny nabór wniosków jest podzielony na dwie tury. W ramach I tury można składać wnioski do 29 kwietnia, natomiast nabór projektów w II turze odbędzie się od 9 maja do 17 czerwca.

Działania zaplanowane w ramach projektów muszą zostać zrealizowane do 31 grudnia br.

„Program „WzMOCnij swoje otoczenie” realizujemy po raz czwarty z myślą o mieszkańcach gmin i powiatów, w których posiadamy, budujemy bądź modernizujemy infrastrukturę najwyższych napięć. Do współpracy i wprowadzenia zmian w najbliższym otoczeniu zapraszamy praktyków, lokalnych liderów i instytucje, które realizują swoje działania na rzecz społeczności lokalnych. Wierzymy, że dzięki naszej pomocy uda się wprowadzić zmiany, które zaspokoją nie tylko bieżące potrzeby, ale będą służyły mieszkańcom również przez długie lata” – powiedziała Marta Borowska, koordynator programu „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Inspiracją dla uczestników mogą być pomysły z poprzednich lat. PSE nagradzały do tej pory m.in. zakup interaktywnych narzędzi dydaktycznych, takich jak gogle VR, budowę siłowni plenerowych, modernizację szkolnych sal komputerowych, chemicznych i elektrotechnicznych, organizację zajęć z robotyki, wytyczenie szlaków rowerowych i pieszych, czy działania wzmacniające umiejętności mieszkańców w obszarze zdrowia.

W ubiegłych latach PSE pomogły w realizacji 360 projektów społecznych o łącznej wartości ponad 6 milionów złotych.

Regulamin programu, lista potencjalnych wnioskodawców, formularz zgłoszeniowy, zasady składania wniosków, przykładowe projekty z ostatnich lat oraz wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.wzmocnijotoczenie.pl.

Opis programu na naszej stronie internetowej znajduje się TUTAJ.

Źródło: Polskie Sieci Elektronergetyczne, www.wzmocnijotoczenie.pl.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

30,489FanówLubię
576ObserwującychObserwuj

Najnowsze