25,7 C
Warszawa
sobota, 13 sierpnia, 2022

Wystartowała runda wiosenna konkursu DiscoverEU

Rozpoczęła się kolejna runda konkursu DiscoverEU, w ramach którego młodzi Europejczycy mogą wygrać darmowe bilety kolejowe na podróże po Europie. Konkurs jest przeznaczony dla 18-letnich obywateli i obywatelek krajów Unii Europejskiej – tj. osób urodzonych pomiędzy 1 lipca 2003 r. a 30 czerwca 2004 r. Do rozdania jest pula 35.000 biletów uprawniających do bezpłatnych podróży europejskimi kolejami.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie muszą wypełnić formularz aplikacyjny, który jest aktywny do 21 kwietnia br., do godz. 12:00.

W formularzu, oprócz danych osobowych, podaje się również planowaną trasę podróży. Następnie należy rozwiązać krótki quiz na temat kultury i historii Europy oraz unijnych inicjatyw skierowanych do młodzieży. Ostatni etap to odpowiedź na pytanie dodatkowe.

Podróż z biletem DiscoverEU musi odbyć się w terminie 1 lipca 2022 r. –  30 czerwca 2023 r. i może trwać od 1 do 30 dni.

W tym czasie młodzi ludzie muszą odwiedzić co najmniej jeden kraj UE, inny niż kraj ich zamieszkania.

W ramach trwającej rundy zgłoszeniowej wybrani laureaci otrzymają kartę zniżkową DiscoverEU, dzięki której będą mieli prawo do zniżek na bilety wstępu do obiektów kultury i obiektów sportowych, na kursy i warsztaty, przejazdy transportem lokalnym, zakwaterowanie, wyżywienie, itp.

Ogłoszenie wyników konkursu zostało zaplanowane na maj br.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej Europejskiego Portalu Młodzieżowego.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

34,376FanówLubię
600ObserwującychObserwuj

Najnowsze