25,2 C
Warszawa
niedziela, 26 czerwca, 2022

Korpus Solidarności – ruszył kolejny konkurs na wybór Partnerów Lokalnych

Rozpoczął się nabór wniosków w konkursie „Partnerstwo dla Wolontariatu – Edycja Lokalna 2022 – 2024” realizowanym w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030. Celem konkursu jest wybór Partnerów Lokalnych deklarujących realizację Programu na terenie co najmniej jednego powiatu. Ostateczny termin składania wniosków upływa 29 kwietnia br.

Strategicznym celem Programu jest wypracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających i zachęcających do systematycznego oraz długoterminowego angażowania się obywateli w wolontariat.

Powyższy cel ma zostać osiągnięty poprzez:
1. Zwiększenie liczby wolontariuszy, którzy w sposób systematyczny i długoterminowy angażują się w działania obywatelskie.
2. Rozwój różnorodnych form wolontariatu charakteryzujących się wysoką jakością prowadzonych działań, oferowanych obywatelom przez organizacje pozarządowe i instytucje publiczne.
3. Wzrost skuteczności działania koordynatorów wolontariatu w organizacjach współpracujących z wolontariuszami.
4. Pozytywną zmianę postrzegania wolontariatu i wzrost świadomości otoczenia w zakresie zasad organizowania wolontariatu i włączania się obywateli w działania ochotnicze.

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 156.000 zł na 3 lata realizacji projektu.

Wkład własny nie jest wymagany.

Projekty mają być realizowane w okresie od kwietnia 2022 do grudnia 2024 roku.

Wnioski o granty należy składać za pośrednictwem Systemu Obsługi Dotacji.

W dniu 13 kwietnia, o godz. 10:00 rozpocznie się webinarium informacyjne dla Wnioskodawców konkursu Partnerstwo dla Wolontariatu – edycja lokalna 2022-2024.
Rejestracja na webinarium jest możliwa TUTAJ.

Operatorem programu „Korpus Solidarności – Rządowy Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030” jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Korpusu Solidarności.

Pytania na temat konkursu można zadawać od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00 – 15:00 pod numerem infolinii: +48 885 221 530 oraz pisząc na adres: korpussolidarnosci@niw.gov.pl.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

34,376FanówLubię
600ObserwującychObserwuj

Najnowsze