13.1 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Ruszyła XIX edycja konkursów dotacyjnych Fundacji PZU

Fundacja PZU ogłosiła tegoroczne nabory wniosków w ramach trzech, następujących programów skierowanych do dzieci i młodzieży:
– „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU”,
– „Fundacja PZU z Kulturą”,
– „Z Fundacją PZU po lekcjach”.

Ogłoszone nabory wniosków są skierowane do stowarzyszeń, fundacji oraz uczniowskich klubów sportowych, które mają szansę na zdobycie wsparcia finansowego dla projektów realizowanych na terenach wiejskich oraz w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców.

W ramach konkursu „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU„, organizacje mogą aplikować o dotacje na projekty dotyczące zdrowia i pomocy społecznej, których celem jest zwiększenie samodzielności, sprawności fizycznej i psychicznej oraz aktywności społecznej osób niepełnosprawnych – dzieci, młodzieży i dorosłych. Nabór wniosków potrwa od 9 maja do 8 czerwca 2023 r.

Drugim obszarem tematycznym ogłoszonych naborów jest kultura i historia, a w ramach konkursu „Fundacja PZU z Kulturą„, organizacje mogą aplikować o dofinansowanie projektów umożliwiających dzieciom i młodzieży dostęp do różnych form kultury poprzez udział w interesujących wyjazdach do instytucji kultury oraz warsztatach edukacyjnych. Nabór wniosków potrwa od 1 lipca do 1 sierpnia 2023 r.

Trzeci obszar tematyczny to edukacja, a w ramach konkursu „Z Fundacją PZU po lekcjach” organizacje pozarządowe mogą aplikować o granty na realizację projektów mających na celu wsparcie inicjatyw edukacyjnych i wyrównanie szans społecznych dla dzieci i młodzieży. Nabór wniosków potrwa w tym przypadku od 1 września do 30 września 2023 r.

Szczegółowe informacje na temat naborów wniosków można znaleźć na stronie Fundacji PZU.

ŹródłoFundacja PZU

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI