25,2 C
Warszawa
niedziela, 26 czerwca, 2022

Przedłużenie rejestracji w ramach konkursu „Świat oczami młodych”

Fundacja Banku Ochrony Środowiska przedłużyła termin rejestracji zgłoszeń w ramach V edycji konkursu na najlepsze projekty ekomurali „Świat oczami młodych”. Zgłoszenia mogą przesyłać przedszkola, szkoły, ośrodki kultury, biblioteki i uczelnie. Najlepsze projekty otrzymają dofinansowanie do 15 000 zł. Zgłoszenia można przesyłać do 15 czerwca. Termin przesyłania projektów murali nie uległ zmianie i upływa 30 czerwca br.

Ekomurale to murale przedstawiające tematykę związaną z ekologią, ochroną środowiska czy zmianami klimatu. Mogą one również w inny sposób wpisywać się w wymienione tematy, na przykład poprzez sposób wykonania (ekologiczne materiały, farby fotokatalityczne, itp.) czy poprzez wkomponowanie dodatkowych elementów (domki dla jeżyków na elewacji, domki dla owadów, dodatkowe nasadzenie roślin), które wraz z obrazem tworzą całość).

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów murali przedstawiających temat różnorodności biologicznej, które dostaną dofinansowanie na realizację.

Konkurs jest adresowany do placówek edukacyjnych i kulturalnych: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, domów kultury, bibliotek, itp. oraz do szkół wyższych.

Zadanie konkursowe polega na wybraniu ściany oraz przygotowaniu maksymalnie 3 projektów murali dotyczących tematyki „Różnorodności biologicznej”.

Dofinansowanie otrzyma 5 projektów murali wskazanych przez komisję konkursową. Maksymalna wysokość grantu na realizację wynosi 15.000 zł.

Łączna pula przeznaczona na granty wynosi 75.000 zł.

Komunikat o przedłużeniu terminu rejestracji znajduje się TUTAJ.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

34,376FanówLubię
600ObserwującychObserwuj

Najnowsze