16,1 C
Warszawa
wtorek, 17 maja, 2022

Trwa konkurs European Language Label

Trwa konkurs European Language Label przeznaczony dla szkół, przedszkoli, uczelni i instytucji edukacyjnych. Laureaci konkursu otrzymają Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych (ELL). To prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Komisję Europejską. Konkurs ELL w Polsce realizuje Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki.

W konkursie mogą wziąć udział przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe, instytucje oświatowe, placówki działające w obszarze edukacji pozaformalnej oraz inne placówki zajmujące się kształceniem językowym dzieci, młodzieży i dorosłych lub je wspierające.

Projekty zgłaszane w ramach konkursu powinny realizować przynajmniej jeden z następujących priorytetów Komisji Europejskiej:
1. Wzmacnianie procesów uczenia się poprzez wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz mediów cyfrowych.
2. Uczenie się języków oraz promocja równości, spójności społecznej i aktywnego obywatelstwa.
3. Rozwój zawodowy nauczycieli języków obcych.

Priorytety krajowe ustalone przez krajowe Jury Konkursu European Language Label to:
1. Środowisko, w którym żyjemy.
2. Język a relacje międzyludzkie.
3. Język i kultura.
4. Autonomia ucznia i nauczyciela.

Projekty powinny cechować się innowacyjnością i kreatywnością w podejściu do nauki języków obcych oraz stanowić źródło inspiracji dla innych.

Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń konkursowych upływa 1 czerwca br.

Laureaci konkursu ELL otrzymują Certyfikat ELL podpisany przez komisarza Unii Europejskiej ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży oraz statuetkę.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć TUTAJ.

INNE PROGRAMY

Pozostańmy w kontakcie

29,183FanówLubię
568ObserwującychObserwuj

Najnowsze