16,1 C
Warszawa
wtorek, 17 maja, 2022

„Jak prowadzić finanse Koła Gospodyń Wiejskich” – poradnik dla KGW

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o przygotowaniu poradnika pn. „Jak prowadzić finanse Koła Gospodyń Wiejskich”. Do końca maja poradnik zostanie przekazany do wszystkich kół gospodyń wiejskich (KGW) zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Koła gospodyń wiejskich od 2018 roku mają m.in. możliwość prowadzenia działalności zarobkowej oraz ubiegania się o pomoc finansową z budżetu państwa na realizację swojej działalności statutowej.

Z roku na rok koła coraz bardziej rozwijają działalność, tym samym pojawiły się liczne pytania, dotyczące prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów (UEPiK).

Doświadczenia wynikające z kilkuletniego okresu stosowania rozwiązań ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich oraz pytania i wątpliwości wpływające poprzez dedykowaną kołom gospodyń wiejskich skrzynkę mailową oraz infolinię, zainicjowały stworzenie poradnika „Jak prowadzić finanse Koła Gospodyń Wiejskich”.

Jest to materiał stanowiący zbiór informacji do wykorzystania przez koła gospodyń wiejskich przy prowadzeniu uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów, na warunkach określonych w ustawie o kołach gospodyń wiejskich oraz rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2019 r. w sprawie prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez koła gospodyń wiejskich.

Poradnik został opracowany przez Biuro Inicjatyw Społecznych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Zespół Inicjatyw Społecznych w Departamencie Oświaty i Polityki Społecznej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Treść materiału na poszczególnych etapach powstawania poradnika konsultowano z Ministerstwem Finansów, a zawarte w nim informacje przedstawione zostały w przystępny sposób oraz zgodnie z zasadami prostego języka.

Poradnik będzie można również pobrać w wersji elektronicznej zamieszczonej na stronie www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

30,489FanówLubię
576ObserwującychObserwuj

Najnowsze