26,7 C
Warszawa
sobota, 13 sierpnia, 2022

Rekordowy budżet tegorocznej edycji programu „Sportowe Wakacje+”

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło tegoroczną edycję Programu „Sportowe Wakacje+”. Budżet programu w 2022 roku wynosi 50 milionów złotych i jest najwyższy w historii Programu.

„Sportowe Wakacje+” to program, którego celem jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, poprzez łączenie promocji prozdrowotnych wartości sportu z przekazywaniem nowym pokoleniom doświadczeń i pamięci historycznej.

„To drugi etap realizowanego przez nas pilotażowo projektu strzeleckiego, na który Ministerstwo przeznaczy w tym roku łącznie 5 mln zł. W ramach Programu „Sportowe Wakacje+” oferta kierowana będzie do osób powyżej 26. roku życia, już wcześniej natomiast ogłosiliśmy program upowszechniający strzelectwo wśród pełnoletniej młodzieży szkolnej. W obu przypadkach wybieramy operatora krajowego, który wesprze Ministerstwo przy organizacji programu” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

W tegorocznej edycji Programu „Sportowe Wakacje+” wyłonieni zostaną także dwaj inni krajowi operatorzy.

Zadaniem pierwszego z nich będzie wspieranie organizacji ogólnodostępnych ogólnopolskich obozów sportowych, drugiego zaś – wspieranie organizacji ogólnodostępnych imprez lekkoatletycznych na poziomie ogólnopolskim „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”.

„Najwięcej, bo aż 36 mln zł, przeznaczyliśmy na wspieranie organizacji otwartych, ogólnodostępnych zajęć sportowych, turniejów sportowych, eventów, konkursów i innych wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz innych grup społecznych i środowiskowych. Zdrowe, aktywne fizycznie społeczeństwo to nasza misja i priorytet” – dodał minister Bortniczuk.

Zadania realizowane w ramach konkursu:

1. Wspieranie organizacji otwartych, ogólnodostępnych zajęć sportowych, turniejów sportowych, eventów, konkursów i innych wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz innych grup społecznych i środowiskowych. Na wspieranie ww. działań zaplanowano kwotę w łącznej wysokości 36 mln zł.

2. Wspieranie organizacji ogólnodostępnych obozów sportowych na poziomie ogólnopolskim – wyłonienie operatora krajowego. Na wspieranie ww. działań zaplanowano kwotę w łącznej wysokości 10 mln zł.

3. Wspieranie organizacji ogólnodostępnych imprez lekkoatletycznych na poziomie ogólnopolskim – Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie – wyłonienie operatora krajowego. Budżet przeznaczony na realizację powyższych działań wynosi 1,5 mln zł.

4. Wspieranie upowszechniania strzelectwa – wyłonienie operatora krajowego. Na wspieranie ww. działań zaplanowano kwotę w łącznej wysokości 2,5 mln zł.

O przyznanie dofinansowania na realizowane w ramach programu zadania 1-3 mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, powołane do realizacji w ramach swej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej, tj. w szczególności związki stowarzyszeń, stowarzyszenia, fundacje.

W przypadku zadania „Wspieranie upowszechniania strzelectwa”, program skierowany jest do podmiotów które w ramach swojej podstawowej działalności statutowej realizują zadania w zakresie upowszechniania strzelectwa sportowego i kultury fizycznej. Zadania będą realizować podmioty wyłonione w otwartym konkursie.

Terminy składania wniosków:

Termin składania wniosków w systemie AMODIT dla zadań 2,3 i 4 (wyłonienie operatora) – do 25 maja 2022 roku.

Termin składania wniosków w systemie AMODIT dla zadania 1 do 1 czerwca 2022 roku.

Termin rozpatrzenia wniosków – do 30 czerwca 2022 roku.

Szczegółowe informacje o Programie można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

34,376FanówLubię
600ObserwującychObserwuj

Najnowsze