26,7 C
Warszawa
sobota, 13 sierpnia, 2022

Ruszyła II edycja rządowego programu „Polski Inkubator Rzemiosła”

Ruszył nabór wniosków w ramach rządowego programu „Polski Inkubator Rzemiosła”. Budżet naboru wynosi 19,2 mln. zł. Wnioski o dofinansowanie mogą składać organizacje rzemieślnicze.

„Jednym z priorytetów rządu jest odpowiednie przygotowanie polskiej młodzieży do wejścia na rynek pracy. Rządowy Program Polski Inkubator Rzemiosła wspiera nabywanie umiejętności zawodowych już na etapie kształcenia, co gwarantuje młodym Polakom zdobycie stabilnej, dobrze płatnej pracy” – powiedział sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, wiceprzewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego Piotr Mazurek.

Dotacje można przeznaczyć m. in. na:
– doposażenie organizacji rzemieślniczych w sprzęt techniczny, IT;
– szkolenia dla przedstawicieli organizacji rzemieślniczych;
– organizację konkursów o zawodach rzemieślniczych dla dzieci i młodzieży skierowane do   przedszkoli i szkół podstawowych;
– organizację konkursów zawodowych dla młodzieży kształcącej się w zakładach rzemieślniczych;
– wydarzenia promocyjne poświęcone rozwojowi i promocji nauki zawodu w rzemiośle tj. festyny, gry terenowe;
– specjalistyczne szkolenia zawodowe dla uczniów rzemiosła;
– doradztwo gospodarcze na potrzeby działalności statutowej samorządu gospodarczego rzemiosła;
– konsultacje i szkolenia z zakresu prowadzenia kształcenia dualnego.

Głównym celem Programu jest wsparcie organizacji samorządu gospodarczego rzemiosła w budowaniu kapitału ludzkiego, i społecznego, a także rozwój potencjału instytucjonalnego w celu realizacji działań dotyczących rozwoju przedsiębiorczości i kształcenia dualnego.

Rządowy program Polski Inkubator Rzemiosła opracowany został w ramach współpracy ówczesnego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (obecnie Ministerstwo Rozwoju i Technologii) z Narodowym Instytutem Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Szczegółowe informacje na temat Programu można znaleźć TUTAJ.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

34,376FanówLubię
600ObserwującychObserwuj

Najnowsze