26,7 C
Warszawa
sobota, 13 sierpnia, 2022

Ostatni dzwonek na zgłoszenia do programu „odLOTTOwa jazda”

W najbliższą niedzielę (29 maja) kończy się nabór zgłoszeń w ramach programu „odLOTTOwa jazda”. Ideą programu jest promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego poprzez umożliwienie uczestnikom włączania się do akcji i wyjeżdżania kilometrów na rowerze, na rzecz jednej z organizacji zakwalifikowanej do konkursu. Organizatorem programu jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Pomysły na projekty mogą zgłaszać podmioty, o których mowa w art. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Konkurs składa się z 2 etapów:

Etap I: zgłaszanie projektów przez uprawnione organizacje (do 29 maja 2022). O kwalifikacji do Etapu II Konkursu decyduje ocena Wniosków przez Komisję Konkursową.

Etap II: rywalizacja właściwa polegająca na pokonywaniu kilometrów na rowerze (10 czerwca – 31 sierpnia 2022).

Każda z organizacji zakwalifikowanych do II etapu będzie miała za zadanie zaangażować społeczeństwo (lokalne społeczności) do przyłączania się do akcji i wyjeżdżania kilometrów na rowerze, na rzecz danej inicjatywy.

Organizacje, które osiągną najlepsze wyniki (decyduje liczba przejechanych kilometrów na rowerze) otrzymują nagrody pieniężne w postaci dofinansowania zgłoszonych projektów.
Zgłaszane projekty muszą być zgodne z celami statutowymi Fundacji LOTTO ze szczególnym ukierunkowaniem na promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego oraz zdrowego trybu życia.

Ogłoszenie wyników Etapu I odbędzie się do 6 czerwca.

Wyniki Etapu II Konkursu oraz lista Laureatów zostaną ogłoszone do 8 września br.

Opis programu na naszej stronie internetowej znajduje się TUTAJ.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

34,376FanówLubię
600ObserwującychObserwuj

Najnowsze