25,2 C
Warszawa
niedziela, 26 czerwca, 2022

Rozwój stref przemysłowych. Ruszyła V edycja Programu Inwestycji Strategicznych

Array
Jednostki samorządu terytorialnego (JST) oraz ich związki mogą wnioskować o dofinansowanie projektów dotyczących rozwoju stref przemysłowych w ramach piątej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Operatorem programu jest Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Ostateczny termin składania wniosków upływa 12 lipca 2022 r., do godz. 17.00.

Nabór jest przeznaczony specjalnie na rozwój stref przemysłowych. Oznacza to, że wniosek można składać, aby stworzyć lub poprawić warunki obsługi i rozwoju:
1. Istniejących spójnych funkcjonalnie terenów inwestycyjnych o powierzchni co najmniej 80 ha, które są oznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako teren produkcji, z którego przynajmniej 50 proc. powierzchni terenu było zagospodarowane infrastrukturą przemysłową w dniu ogłoszenia naboru.

2. Planowanych spójnych funkcjonalnie terenów inwestycyjnych o powierzchni co najmniej 60 ha, które przynajmniej w 50 proc. stanowią własność: Skarbu Państwa lub JST lub spółek zarządzających SSE lub spółek, których właścicielem są podmioty wymienione powyżej i które dają możliwość ulokowania i uruchomienia produkcji przemysłowej.

3. Międzynarodowych terminali intermodalnych o strategicznym znaczeniu gospodarczym, działających w sieci kompleksowej i bazowej TEN-T, która obejmuje linie kolejowe, porty i terminale kolejowo-drogowe.

Wnioskodawca może złożyć maksymalnie dwa wnioski, które muszą mieścić się w następujących limitach:
– 1 wniosek do kwoty 100 mln zł,
– 1 wniosek do kwoty 250 mln zł.

Dofinansowanie może wynieść do 98 proc. wartości inwestycji, minimalny poziom wkładu własnego wynosi 2 proc.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie BGK.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

34,376FanówLubię
600ObserwującychObserwuj

Najnowsze