25,2 C
Warszawa
niedziela, 26 czerwca, 2022

Program budowy hal sportowych o lekkiej konstrukcji. Nabór wniosków od 18 lipca

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło pilotażową edycję Programu budowy hal sportowych o lekkiej konstrukcji. Program umożliwi budowę 1000 hal sportowych o lekkiej konstrukcji na obszarach wiejskich i miejsko-wiejskich. Budżet tegorocznej, pilotażowej edycji programu wynosi 80 mln. zł. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 18 lipca do 16 sierpnia br.

„Naszą intencją jest wybudować w ciągu trzech lat 1000 pełnowymiarowych, w pełni funkcjonalnych hal w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. W naszym kraju wciąż dużo jest miejscowości pozbawionych stałego dostępu do obiektów sportowych. Na podstawie prezentowanego dziś pilotażu opracujemy projekt typowy, w ramach którego od 2023 roku będzie powstawać 500 hal rocznie. W 2024 roku liczba wybudowanych na terenach wiejskich i miejsko-wiejskich hal o lekkiej konstrukcji sięgnie 1000. To często w mniejszych miejscowościach rodzą się wielkie talenty sportowe – przykładem mogą być Iga Świątek, Robert Lewandowski, czy wcześniej Jakub Błaszczykowski. Zależy nam, aby młodzi ludzie zamieszkujący małe miejscowości nie byli wykluczeni z codziennej aktywizacji” – podkreślił minister Kamil Bortniczuk.

Celem Programu budowy hal sportowych o lekkiej konstrukcji – Edycja pilotażowa 2022 jest stworzenie warunków do całorocznego przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego oraz treningu sportowego.

Realizacja programu przyczyni się do poprawy jakości zajęć sportowych w szczególności w sezonie jesienno-zimowym.

Oddziaływanie Programu ograniczone jest do obszarów wiejskich, z reguły mniej zasobnych oraz rzadziej zaludnionych.

https://twitter.com/SPORT_GOV_PL/status/1539597264800325633

W ramach Programu dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań:

1. Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry minimum 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji.

2. Zadaszenie o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry minimum 20 m x 40 m.

W uzasadnionych przypadkach możliwe będzie dofinansowanie budowy obiektu z mniejszymi niż wymagane wymiarami pola gry.

Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść do 70% wydatków kwalifikowanych, jednak nie więcej niż:
2 mln zł dla pierwszego rodzaju zadań,
1 mln zł dla drugiego rodzaju zadań.

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 18 lipca do 16 sierpnia br.

Dofinansowaniem w ramach Programu, mogą być objęte zadania dotyczące budowy lub modernizacji przyszkolnych obiektów sportowych, to jest zlokalizowanych na terenie szkoły, bądź w jej najbliższym sąsiedztwie, połączonych z nią bezpiecznym ciągiem pieszym, łącznikiem etc.

Obiekty te muszą znajdować się na obszarze wiejskim, rozumianym jako obszar obejmujący tereny pozostające poza granicami administracyjnymi miast, na które składają się obszary gmin wiejskich i obszary wiejskie gmin miejsko-wiejskich.

Więcej informacji na temat Programu budowy hal sportowych o lekkiej konstrukcji można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT.

INNE PROGRAMY

Pozostańmy w kontakcie

29,183FanówLubię
568ObserwującychObserwuj

Najnowsze