14,4 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

Trwa VII edycja konkursu „Krok w przyszłość”

W ramach konkursu można zgłaszać prace licencjackie, magisterskie lub naukowe z dowolnej dziedziny matematyki. Prace konkursowe powinny promować nowatorskie, oryginalne rozwiązania lub wskazywać nowe kierunki i nowe metody badawcze. Warunkiem jest to, by były one obronione lub opublikowane w 2022 r. Na zwycięzcę czekają: 20.000 złotych oraz statuetka STEFCIO, która powstała na cześć wybitnego matematyka Stefana Banacha.

Prace można nadsyłać do 31 października 2022 r.

Ogłoszenie finalistów nastąpi 30 marca 2023 r., w rocznicę urodzin Stefana Banacha.

– Już po raz siódmy zachęcamy autorów prac licencjackich, magisterskich i naukowych z matematyki, żeby spróbowali swoich sił w konkursie „Krok w przyszłość”. Doświadczenia poprzednich edycji pokazują, że poziom nadsyłanych publikacji jest bardzo wysoki. Cieszy nas to, że polskie uczelnie kończy tylu zdolnych, młodych matematyków. Nagroda w konkursie może im ułatwić np. udział w prestiżowych międzynarodowych wydarzeniach naukowych lub pełne zaangażowanie w pracę badawczą – mówi prof. Paweł Strzelecki, przewodniczący Jury konkursu „Krok w przyszłość”.

Nagrodą główną w konkursie jest 20 tys. zł brutto oraz statuetka STEFCIO, która powstała na cześć wybitnego matematyka Stefana Banacha.

Jury przyznaje również maksymalnie trzy równorzędne wyróżnienia, po 10 tys. zł brutto każde.

Dr hab. Grzegorz Kapustka – Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Do zeszłorocznej, szóstej edycji konkursu wpłynęło 25 prac, z czego 7 zakwalifikowało się do ścisłego finału. Konkurs wygrał Michał Szachniewicz z Uniwersytetu Warszawskiego i jego praca magisterska pt. “Non-reducedness of the Hilbert schemes of points”.

Wyróżnienia zdobyli: Wojciech Fica z Uniwersytetu Wrocławskiego za pracę magisterską pt. “On the favourite points of a random walk in a random environment” oraz Wojciech Przybyszewski z Uniwersytetu Warszawskiego za pracę magisterską pt. “VC-density of graph classes of bounded twin-width”.

– Cieszę się, że Fundacja mBanku ma program wspierający młodych matematyków w Polsce. Uważam, że tego typu konkursy mogą istotnie pomóc w karierze – pieniądze mogą pokryć np. koszty podróży na konferencje lub związane z nauką za granicą. Dodatkowo, podoba mi się, że konkurs nie ogranicza się do prac z zakresu matematyki finansowej. Cała matematyka jest połączona i nieraz abstrakcyjne metody znajdują zastosowania w innych dziedzinach, np. w finansach – mówi Michał Szachniewicz, zwycięzca VI edycji konkursu „Krok w przyszłość”.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie mFundacji.

ŹródłomBank

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

35,106FanówLubię
621ObserwującychObserwuj

Najnowsze