14,4 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

Wsparcie dla firm z problemami. Ruszył kolejny nabór do projektu System Wczesnego Ostrzegania

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) poinformowała o rozpoczęciu kolejnego naboru wniosków do projektu Systemu Wczesnego Ostrzegania (SWO) przeznaczonego dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy doświadczają okresowych trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Celem SWO jest wdrożenie systemu wczesnego ostrzegania dla przedsiębiorców, którzy doświadczają okresowych trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Usługi realizowane w projekcie wynikać będą z przeprowadzonej dogłębnej analizy kondycji przedsiębiorstwa.

Udział w projekcie umożliwia uzyskanie grantu w maksymalnej wysokości 18.500 zł do wykorzystania na wybrane usługi rozwojowe: szkolenia, wsparcie doradcze i mentoringowe.

Projekt jest finansowany z funduszy UE w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

– Już po raz szósty zapraszamy przedsiębiorców do projektu SWO. Do końca lipca zrealizowanych zostanie ponad 700 usług rozwojowych dla uczestników projektu, a ta liczba systematycznie rośnie wraz ze wzrostem zaangażowania przedsiębiorców. Zainteresowanie projektem jest duże, w dwóch poprzednich naborach wpłynęło do nas 1000 zgłoszeń. W naborze, który dziś otwieramy, zgłoszenia będzie można składać do 5 września, do godz. 12.00. Wsparcie, które oferujemy, jest dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnej firmy, dzięki czemu umożliwia efektywne rozwiązanie problemów, z którymi się mierzy, a wartość wsparcia na jedno przedsiębiorstwo to 18 500,00 złotych – komentuje Dariusz Budrowski, Prezes PARP.

https://twitter.com/parpgovpl/status/1552218069153587200

Nabór wniosków jest prowadzony do 5 września br., do godziny 12.00 lub do maksymalnej liczby 300 zgłoszeń w każdym z makroregionów.

Dofinansowanie mogą otrzymać firmy, które doświadczyły:

1. Spadku sprzedaży towarów lub usług w okresie 6 miesięcy przed datą zgłoszenia do projektu, z wyłączeniem sezonowych zmian, wynikających bezpośrednio z charakterystyki branży (ogrodnictwo, budownictwo itp.).

2. Istotnych zmian kadrowych mających wpływ na prowadzoną działalność gospodarczą (np. odpływ kluczowego personelu) w okresie co najmniej 2 ostatnich miesięcy przed dniem zgłoszenia do projektu.

3. Niezależnych od przedsiębiorcy i prowadzonej działalności istotnych zmian prawnych lub technologicznych w branży (takich jak np. cyfryzacja przemysłu), wymuszających konieczność zmian w organizacji firmy lub jej przebranżowienia;

lub z przeprowadzonej autodiagnozy wynikać będzie, że przedsiębiorca spełnia definicję Przedsiębiorcy w okresowych trudnościach.

Ponadto konieczne jest spełnienie kryteriów formalnych:
– siedziba przedsiębiorstwa na terenie Polski,
– przedsiębiorstwa z sektora MŚP,
– działalność zarejestrowana minimum 12 miesięcy przez dniem rozpoczęcia naboru.

Szczegółowe informacje na temat Systemu Wczesnego Ostrzegania (SWO) można znaleźć na stronie PARP.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

35,106FanówLubię
621ObserwującychObserwuj

Najnowsze