25,7 C
Warszawa
sobota, 13 sierpnia, 2022

Ponad 45 tysięcy dzieci ze wsparciem od PZU

Na stronie PZU opublikowano listę beneficjentów programu prewencyjnego Dobra Drużyna. W ramach programu PZU udzieli wsparcia 352 podmiotom, które zajmują się organizacją zajęć, obozów, turniejów oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży.

Z dofinansowania projektów realizowanych w 43 dyscyplinach sportowych skorzysta ponad 45 tysięcy dzieci i młodzieży z klubów, stowarzyszeń, związków sportowych z całej Polski. Kapitanem Dobrej Drużyny PZU jest najlepsza tenisistka na świecie – Iga Świątek.

Otwarty nabór wniosków w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU odbył się w dniach 10 maja -30 czerwca br.

Uprawnieni wnioskodawcy mogli ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł, 10 tys. zł lub 15 tys. zł.

Pozyskane środki mogą zostać przeznaczone na zakup sprzętu i strojów sportowych, wynajem obiektów na treningi, udział w turniejach, czy np. organizację zawodów sportowych.

„Zainteresowanie tegorocznym naborem do programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU było ogromne. Wsparcie trafi do ponad 350 organizacji, które prowadzą szkolenie w 43 dyscyplinach sportowych. Dzięki temu dziś do Dobrej Drużyny PZU dołączyło ponad 45 tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski. Zależy nam, aby młodzi Polacy mieli zapewnione równe szanse, dlatego wsparcie w ramach programu trafi głównie do organizacji sportowych z mniejszych miejscowości. Liczymy, że środki z naszego programu prewencyjnego wpłyną na zwiększenie aktywności fizycznej wśród najmłodszych, a być może przyczynią się do odkrycia wielkiego sportowego talentu na miarę kapitana Dobrej Drużyny PZU Igi Świątek” – powiedziała dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes zarządu PZU.

Granty otrzymają 352 podmioty działające w obszarze szkolenia sportowego oraz organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży. W ramach programu PZU dofinansuje prowadzenie zajęć w 43 dyscyplinach sportowych przeznaczonych dla ponad 45 000 dzieci w całym kraju.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie https://www.pzu.pl/dobra-druzyna

ŹródłoGrupa PZU

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

34,376FanówLubię
600ObserwującychObserwuj

Najnowsze