14,4 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

INNOGLOBO. 10 mln zł na dofinansowanie badań i prac rozwojowych

Trwa drugi nabór wniosków w ramach programu INNOGLOBO. Program stanowi szansę dla przedsiębiorców i naukowców na wypracowanie oraz wprowadzenie w toku prac B+R produktów na rynek międzynarodowy. Organizatorem programu jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Program INNOGLOBO wspiera globalną promocję polskiej myśli naukowo-technicznej. Jego celem jest pomoc w kreatywnym wykorzystaniu sieci kontaktów międzynarodowych nawiązywanych przez polskie podmioty.

Wsparcie finansowe można przeznaczyć na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych.

Minimalna kwota dofinansowania zadań realizowanych w ramach projektu wynosi 400 tys. zł, a maksymalna – 1,5 mln zł.

Budżet drugiej edycji konkursu wynosi 10 mln zł.

Wnioski składane w ramach konkursu muszą wpisywać się swoją tematyką w przynajmniej jedną ze specjalizacji znajdujących się na aktualnej Liście Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

Warunkiem udziału w konkursie jest zawarcie przez polskiego wnioskodawcę umowy konsorcjum międzynarodowego z przynajmniej jednym partnerem zagranicznym.

Może on pochodzić ze wszystkich krajów, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne. Wyjątek stanowią Chiny, Izrael, Luksemburg, Niemcy i Turcja, ponieważ z tymi państwami NCBR regularnie organizuje konkursy dwustronne.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 30 września br.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

35,106FanówLubię
621ObserwującychObserwuj

Najnowsze