14,4 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

Konkurs „Piątka z narodowych” otwarty dla wszystkich zainteresowanych szkół podstawowych

Narodowe Centrum Kultury (NCK) poinformowało o zmianie zasad naboru zgłoszeń w ramach konkursu „Piątka z narodowych”. Pierwotnie w konkursie miało wziąć udział maksymalnie 50 szkół podstawowych, a o ich zakwalifikowaniu miała decydować kolejność zgłoszeń. W związku z ogromnym zainteresowaniem konkursem i dużą liczbą przesłanych zgłoszeń organizatorzy podjęli decyzję o zakwalifikowaniu do konkursu wszystkich szkół, które prześlą swoje zgłoszenia do 23 września br.

Zmiany w regulaminie konkursu dotyczą również formy przesłuchań. Wszystkie szkoły biorące udział w konkursie powinny przesłać nagranie Suity krakowskiej za pomocą serwisu wetransfer na adres: piatka@nck.pl lub umieścić nagranie w trybie niepublicznym na portalu Youtube.

Ostateczny termin przesyłania nagrań upływa 14 kwietnia 2023 roku.

Z nadesłanych prezentacji Jury Konkursu wyłoni 20 szkół, które 1 czerwca 2023 roku zaprezentują układ w swoich wykonaniach w siedzibie Zespołu Mazowsze w Otrębusach. Spośród wspomnianych 20 szkół zostaną wybrani laureaci Konkursu.

Celem konkursu „Piątka z narodowych” jest szerzenie wiedzy na temat polskich tańców narodowych i przybliżanie unikalnych zjawisk kulturowych różnych środowisk i regionów.

Konkurs jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aktualny regulamin konkursu można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Kultury.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

35,106FanówLubię
621ObserwującychObserwuj

Najnowsze