14,4 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

Trwa V edycja programu akceleracyjnego RBL_START

Trwa nabór w ramach kolejnej edycji programu akceleracyjnego RBL_START.
W bieżącym roku akcelerator wyłoni start-upy z najciekawszymi rozwiązaniami z obszaru human-mobile interactions. Laureaci mogą mogą liczyć m.in. na nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. euro oraz współpracę z organizatorem oraz partnerami programu.

RBL_START to program akceleracyjny Alior Banku działający głównie w obszarze fintech już od 5 lat. Zajmuje się scoutingiem innowacyjnych projektów oraz mentoringiem dla młodych firm.
W tym roku poszukiwane są podmioty, które zaproponują najciekawsze rozwiązania z obszaru human-mobile interactions.

„Program RBL_START traktujemy w naszej organizacji jako szczególne wydarzenie, rodzaj festiwalu innowacji, w którym szeroki zespół ekspertów z różnych dziedzin wciela się w rolę etatowych doradców młodych firm, które mają do zaoferowania nowoczesne rozwiązania. W tym roku zachęcamy do zgłaszania start-upy, które przedstawią pomysły na rozwój interakcji banku z klientem, szczególnie w warstwie  cyfrowej. Te wyzwania są świadomie obszerne, liczymy na zgłoszenia, które otworzą dla nas nowe, w tym eksperymentalne płaszczyzny działania. Wybrane firmy będą uczestniczyć w 10-tygodniowym programie akceleracyjnym, podczas którego wraz z mentorami będą dopracowywać produkt i model działania. Od start-upów oczekujemy rozwiązań na poziomie minimum MVP”  –  powiedział Paweł Franczyk, dyrektor zarządzający Pionem Cyfrowych Kanałów Sprzedaży w Alior Banku.

W bieżącym roku kandydaci muszą przedstawić pomysł na realizację sześciu wyzwań:
– poprawa doświadczeń użytkownika aplikacji mobilnej,
– zwiększenie zaangażowania klienta indywidualnego,
– sprzedaż kontekstowa i real-time marketing,
– analiza większej liczby danych o klientach i ich zachowaniu,
– nowe metody dotarcia do klienta,
– inkluzywność i dostępność – bank, który nikogo nie wyklucza.

„PZU jest aktywnym uczestnikiem środowiska start-upów w Polsce i  na świecie. Regularnie wprowadzamy najlepsze rozwiązania fintech i insurtech w naszej organizacji. Program RBL_START konsekwentnie, od blisko pięciu lat, wspiera nas w poszukiwaniach. Dzięki temu akceleratorowi mieliśmy okazję poznać wiele inspirujących rozwiązań i nawiązać współpracę z wartościowymi start-upami. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, pięciu mentorów PZU spotka się z wytypowanymi start-upami oraz oceni ich rozwiązania. W przypadku zainteresowania istnieje szansa na jego przetestowanie w PZU” – mówi Marcin Kurczab, dyrektor ds. Innowacji w PZU.

Do udziału mogą zgłaszać się firmy z całego świata, posiadające działający produkt lub usługę.
W trakcie programu wybrane podmioty z pomocą mentorów przygotują profesjonalny biznesplan.

Alior Bank planuje wyłonić dwóch zwycięzców programu.

Nagroda główna dla finalisty wynosi 10 tys. euro.

Program oferuje także możliwość nawiązania stałej współpracy z Alior Bankiem lub partnerami programu, czyli – obok PZU – również z Mastercard, Microsoft oraz Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Doradztwo obejmuje m.in. weryfikację rozwiązania poprzez PoC, mentoring ekspertów z różnych dziedzin i partnerów, wsparcie w projektowaniu i testowaniu UX/UI, realizację badań jakościowych lub ilościowych z udziałem użytkownika końcowego, czy też opcji inwestycyjnej poprzez fundusz RBL_VC.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 30 września 2022 r.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie:
https://www.accelerator.aliorbank.pl/pl

ŹródłoPZU S.A.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

35,106FanówLubię
621ObserwującychObserwuj

Najnowsze