1,9 C
Warszawa
wtorek, 29 listopada, 2022

„Poznaj Polską na sportowo”. Wkrótce zakończenie I etapu konkursu wiedzy o piłce nożnej

Wkrótce zakończy się I etap konkursu wiedzy o piłce nożnej w ramach programu „Poznaj Polską na sportowo”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów w wieku od 6 do 19 lat. Do wygrania są ciekawe nagrody, m.in. zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie.

Konkurs składa się z trzech etapów:

Etap I (online) rozgrywany jest do 5 października 2022 r. – aby wziąć w nim udział uczeń powinien rozwiązać quiz online na stronie www.laczynaspilka.pl/quiz wybierając właściwą kategorię wiekową. Po zakończeniu quizu należy podać e-mail rodzica lub opiekuna prawnego na który wysłany zostanie mail z linkiem do formularza rejestracyjnego. Quiz można wypełniać dowolną liczbę razy i rejestrować dowolną liczbę wyników. Zwycięzcami tego etapu będzie 25 chłopców i 25 dziewczynek z najlepszym wynikiem w swoim województwie w swojej kategorii wiekowej. Zwycięzcy I etapu zostaną zaproszeni do finałów wojewódzkich.

Etap II (wojewódzki) będzie rozgrywany stacjonarnie od 10 października do 7 listopada 2022 r. Wezmą w nim udział zwycięzcy etapu I. Na zwycięzców tego etapu czekają dwa zaproszenia do Warszawy na mecz reprezentacji Polski na PGE Narodowym w dniu 16 listopada 2022 r. oraz udział w wielkim finale konkursu.

Etap III (Wielki Finał) odbędzie się 17 listopada 2022 r. w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie. Wielki Finał zostanie rozegrany w formacie Wielkiego Testu Wiedzy w programie telewizyjnym na żywo.

Uczestnicy Konkursu są podzieleni na 3 kategorie wiekowe:
– Kategoria I – Uczniowie w wieku od 6 do 9 lat.
– Kategoria II – Uczniowie w wieku od 10 do 14 lat.
– Kategoria III – Uczniowie w wieku od 15 do 19 lat.

Organizatorami konkursu są Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Regulamin Konkursu znajduje się TUTAJ.

Pomocne w udzieleniu prawidłowych odpowiedzi będą przygotowane materiały historyczne opublikowane w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego.

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

35,106FanówLubię
621ObserwującychObserwuj

Najnowsze